Ф’ючерси на соєві боби в Чикаго в понеділок досягли тримісячного максимуму

Джерело:  Oilworld
доллар

Товарні фонди були чистими покупцями ф’ючерсних контрактів на сою, соєву олію, соєвий шрот та кукурудзу у понеділок, повідомили трейдери. Вони були чистими продавцями пшениці.

Ф’ючерси на соєві боби в Чикаго в понеділок досягли тримісячного максимуму, оскільки перемир’я у торговельній війні між США та Китаєм та оптимістичний звіт Міністерства сільського господарства США допомогли цінам відновитися до рівнів, що передували торгівельній війні, повідомили трейдери та аналітики.

У понеділок США та Китай домовилися тимчасово знизити високі мита щодо один одного, що призвело до зростання світових акцій, оскільки дві провідні економіки світу зупинили торговельну війну, яка підживлювала побоювання глобальної рецесії.

Соєві боби стали найбільш постраждалою культурою США у торговельному протистоянні, оскільки Китай — найбільший імпортер сої в світі — продовжує перекладати закупівлі до Бразилії зі США. Торгова війна також включала зупинку експорту інших зернових із США до Китаю.

За оцінками Міністерства сільського господарства США, кінцеві запаси сої у 2025–2026 роках становитимуть 295 мільйонів, тоді як аналітики прогнозують 362 мільйони.

Компанія оцінила запаси сої в США у 2024–2025 роках на рівні 350 мільйонів порівняно з квітневим прогнозом у 375 мільйонів та очікуваннями аналітиків у 369 мільйонів.

Липневі ф’ючерси на соєві боби на CBOT зросли на 19,5 цента до 10,71,4 долара за бушель.

Липневі ф’ючерси на соєву олію на CBOT зросли на 0,85 цента до 49,92 цента за фунт, а липневі ф’ючерси на соєвий шрот зросли на 4 долари до 298,10 долара за коротку тонну.

May 25 Soybeans closed at $10.66, up 22 cents,

Nearby Cash was $10.20, up 19 3/4 cents,

Jul 25 Soybeans closed at $10.71 1/4, up 19 1/2 cents,

Nov 25 Soybeans closed at $10.57 1/2, up 27 cents,

New Crop Cash  was $9.94 1/2, up 27 cents

Глава Суецького каналу в Єгипті заявив, що розглядає можливість надання знижок у розмірі від 12 до 15% на транзитні збори.

Аналітики повідомляють, що ф’ючерси на пшеницю на товарній біржі Чикаго в понеділок впали до найнижчого за весь час рівня на тлі хороших перспектив урожаю в США і вищих, ніж очікувалося, кінцевих запасів пшениці у світі і США.

Міністерство сільського господарства США у своєму щомісячному звіті про попит та пропозицію оцінило кінцеві запаси пшениці в США у 2025–2026 роках на рівні 923 000 000 бушелів, що вище за оцінки аналітиків.

Агентство оцінило світові кінцеві запаси пшениці в 2025–2026 роках у 265,21 млрд бушелів, що також вище за середню оцінку аналітиків.

Аналітики стверджують, що дощі на рівнинах США за останній тиждень сприяли розвитку пшениці озимої.

Напередодні звіту USDA про хід посівної кампанії аналітики очікують, що рейтинги пшениці залишаться незмінними: 51% урожаю пшениці озимої, як очікується, буде в хорошому або відмінному стані, як і тиждень тому. Оцінки варіювалися від 42% до 54% ​​від хорошого до відмінного.

Ф’ючерс на м’яку червонозерну пшеницю озиму на CBOT у липні впав на 6,5 цента до 5,15,4 долара за бушель.

Липневі тверді ф’ючерси на червонозерну пшеницю озиму Канзас-Сіті закрилися зі зниженням на 9,5 цента до 5,08 долара за бушель.

Липневі ф’ючерси на яру пшеницю в Міннеаполісі закрилися зі зниженням на 9,5 цента до 5,84 долара за бушель.

Спотові ціни на тверду червонозерну пшеницю озиму стійко знижувалися в ході вибіркової перевірки підприємств на півдні Рівнин США в понеділок, оскільки ф’ючерси впали, а дилери в деяких місцях заявили, що торгівля затихла протягом декількох тижнів.

Ф’ючерси на пшеницю впали нижче 5 доларів за бушель, що є рівнем, що не спостерігався з серпня 2024 року, оскільки ринки сприйняли травневий звіт WASDE та нову торговельну угоду між США та Китаєм.

У звіті прогнозується, що у 2025/26 році обсяг постачання пшениці до США збільшиться, внутрішнє споживання трохи зросте, експорт знизиться, а запаси зростуть.

Прогнозується, що обсяг виробництва складе 1921 млн бушелів, що на 3% менше через скорочення збиральних площ, хоча врожайність, як очікується, трохи зросте.

Вищі початкові запаси збільшують загальні поставки на 2%, тоді як рекордне споживання продовольства стимулює помірне зростання внутрішнього попиту.

Очікується, що експорт скоротиться до 800 мільйонів бушелів, внаслідок чого кінцеві запаси досягнуть 6-річного максимуму в 923 мільйони бушелів, а середня ціна на фермерську продукцію підніметься до 5,30 доларів за бушель.

Очікується, що світове виробництво пшениці досягне рекордних 808,5 млн. тонн, при цьому в основних виробників обсяги виробництва зростуть.

Ринки також вітали торговельну угоду між США та Китаєм, яка знижує мита США на китайські товари зі 145% до 30%, у той час як Китай знижує мита на імпорт із США зі 125% до 10%.

Спотові ціни на тверду червонозерну пшеницю озиму (HRW) стійко знижувалися в ході вибіркової перевірки підприємств на півдні Рівнин США в понеділок, оскільки ф’ючерси впали, а дилери в деяких місцях заявили, що торгівля затихла протягом декількох тижнів.

Jul 25 CBOT Wheat  closed at $5.15 1/4, down 6 1/2 cents,

Sep 25 CBOT Wheat  closed at $5.29 3/4, down 6 3/4 cents,

Jul 25 KCBT Wheat closed at $5.08, down 9 1/2 cents,

Sep 25 KCBT Wheat  closed at $5.22 3/4, down 9 cents,

Jul 25 MGEX Wheat closed at $5.84, down 9 1/2 cents,

Sep 25 MGEX Wheat  closed at $5.97 1/2, down 9 cents

Ціни на європейську пшеницю зросли в понеділок, чому сприяло ослаблення євро, що стимулює експорт після того, як США та Китай призупинили торговельні мита, що призвело до зростання долара, тоді як трейдери оцінювали потенційні результати нового тендеру на постачання пшениці з Алжиру.

Базовий вересневий ф’ючерс на продовольчу пшеницю BL2U5 на паризькій біржі Euronext закрився зростанням на 0,8% до 204,50 євро (226,87 дол. США) за тонну.

У п’ятницю ціна досягла мінімуму 201,75 євро, що стало найнижчою ціною за другий місяць з березня 2024 року.

Американська пшениця знизилася на 0,2% після опублікованих у понеділок оцінок світового попиту та пропозиції Міністерством сільського господарства США.

Трейдери також сподівалися, що різке падіння євро допоможе зерновим із ЄС, включаючи Францію, виграти частину тендеру Алжиру на постачання пшениці необов’язкового походження.

Трейдери кажуть, що дипломатичний розкол між Францією та Алжиром призвів до того, що Алжир негласно виключив французьку пшеницю та торгові компанії з недавніх тендерів на закупівлю, а погіршення відносин між двома країнами може зіпсувати шанси Франції виграти продаж у новому тендері.

Відносини Франції з колишньою колонією погіршилися минулого року, коли президент Еммануель Макрон розлютив Алжир, підтримавши позицію Марокко щодо спірного регіону Західної Сахари. Франція заявила у понеділок, що відреагує на «необґрунтоване» рішення Алжиру надіслати 15 французьких чиновників.

“Сьогоднішня слабкість євро дуже сприятлива для перспектив експорту з ЄС до важливих країн Близького Сходу та Північної Африки, таких як Алжир, Марокко та Єгипет”, – сказав один німецький трейдер. «Чисто за ціновими факторами, я думаю, що захід ЄС міг би бути в добрій позиції, щоб отримати частину бізнесу від Алжиру, але є побоювання, що в покупці замішані політичні чинники».

Трейдери повідомили, що на ринку також спостерігається попит з боку покупців із Марокко на травневу партію та з Єгипту на червневу партію, проте Єгипет більше орієнтується на постачання з Чорного моря.

Ф’ючерси на кукурудзу на товарній біржі Чикаго в понеділок демонстрували різноспрямовану динаміку після паузи в торговому протистоянні США і Китаю, а оптимістичний звіт Міністерства сільського господарства США надав підтримку цінам, хоча очікування великого врожаю кукурудзи в США обмежили зростання.

Експорт кукурудзи зі США цього року залишався високим, оскільки ціни на світовому ринку конкурентоспроможні, а Бразилія, що конкурує, має обмежені поставки.

За прогнозами Міністерства сільського господарства США, кінцеві запаси кукурудзи в США станом на 1 вересня 2025 року становитимуть 1,415 млрд. бушелів. У квітні агентство знизило оцінку на 2024-2025 роки з 1,465 млрд бушелів, тоді як аналітики чекали 1,443 млрд бушелів.

Очікується, що великий урожай восени збільшить внутрішні запаси до 1,8 млрд бушелів до 1 вересня 2026 року, заявило Міністерство сільського господарства США. Аналітики чекали 2,02 млрд, згідно з опитуванням Reuters.

Липневі ф’ючерси на кукурудзу на CBOT закрилися на 1-3/4 цента нижче, до $4,48 за бушель, хоча контракти минулого місяця закрилися з підвищенням.

Перший прогноз Міністерства сільського господарства США щодо запасів кукурудзи на наступний рік не виправдав очікувань аналітиків, що допомогло підтримати ф’ючерсні ціни. Його оцінка світових та американських запасів сої також не виправдала очікувань.

“Цифри виявилися досить несподіваними”, – сказав Річ Нельсон, стратег дослідницької компанії Allendale, посилаючись на оцінки запасів кукурудзи та сої Міністерством сільського господарства США.

Очікується, що постачання кукурудзи до США збільшиться на 27% наступного року, оскільки фермери збільшують посіви цієї весни після того, як невизначеність щодо попиту з боку Китаю відлякала деяких виробників від посадки сої.

May 25 Corn closed at $4.40 1/4, down 1 1/4 cents,

Nearby Cash was $4.19 1/2, down 1 1/2 cents,

Jul 25 Corn closed at $4.48, down 1 3/4 cents,

Dec 25 Corn closed at $4.45 1/2, up 3 1/2 cents,

New Crop Cash  was $4.03 1/4, up 3 1/2 cents,

У понеділок на ринку ф’ючерсів на канолі ICE спостерігалася різноспрямована динаміка, оскільки спред по старому та новому врожаю звузився.

Тимчасова пауза у більшості тарифів між Китаєм та Сполученими Штатами надала ранню підтримку соєвому комплексу, і частина цих закупівель перетекла на ринок каноли. Більш жорсткі, ніж очікувалося, оцінки кінцевих запасів сої в щомісячному звіті Міністерства сільського господарства США про попит та пропозицію додали більш твердого тону в соєвих бобах та соєвій олії.

Підтримку також надали скорочення постачання каноли та необхідність нормування попиту.

Однак ріпак зіткнувся з опором на максимумах: липневий контракт не зміг утриматись вище за 720 канадських доларів за тонну.

У понеділок було здійснено 67 856 угод за контрактами, тоді як у п’ятницю кількість угод перейшла з рук до рук – 37 278.

На спрединг припало 31 250 проданих контрактів.

Розрахункові ціни у канадських доларах за метричну тонну.

Липень 710,60 дн. 1,50

Листопад 676,80 до 6,20

Січень. 684,00 до 6,00

Березень 690,50 до 5,70

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!