Ф’ючерси на соєві боби у Чикаго виросли у вівторок на тлі оптимістичного звіту USDA

Джерело:  Oilword
доллар

Ф’ючерси на соєву олію на CBOT зросли на 3,4% наприкінці торгів на новинах про те, що пропонований законопроект про бюджет включає продовження 45Z, також відомого як кредит на виробництво чистого палива, до 2031 року. Наразі термін дії кредиту спливає у 2027 році. «Якщо податковий законопроект буде прийнятий у запропонованому вигляді, попит на соєве біопаливо значно зросте, оскільки стимули до використання імпортної кулінарної олії та жиру знизяться до нуля», — йдеться у замітці AgResource, яка додає, що обов’язкові обсяги використання олії у паливі також, ймовірно, зростуть.

Ф’ючерси на соєві боби в Чикаго виросли у вівторок на тлі тимчасового перемир’я у торговельній війні між США та Китаєм та оптимістичного звіту Міністерства сільського господарства США, хоча фіксація прибутку чинила тиск на ціни протягом усієї сесії.

Торговельна угода між США та Китаєм підтримала ринок сої, на якому Китай домінує у світовому імпорті, посиливши надії на відновлення попиту Китаю на сільськогосподарську продукцію США.

Опублікований у понеділок звіт Міністерства сільського господарства США про попит та пропозицію також дав ринку позитивний поштовх після того, як агентство зафіксувало кінцеві запаси сої в США нижче за оцінки аналітиків.

На 2024–2025 роки запаси сої в США оцінюються на рівні 350 мільйонів бушелів, що нижче за квітневий прогноз у 375 мільйонів бушелів і очікування аналітиків у 369 мільйонів бушелів.

Ідеальна погода для сівби в більшості районів Середнього Заходу США посилила тиск на ціни.

Виробники заявили, що припинення мит між Пекіном і Вашингтоном не допоможе американським фермерам відновити продаж сої в Китаї без додаткових поступок, оскільки провідний постачальник Бразилія, як і раніше, має конкурентну цінову перевагу.

Липневі ф’ючерси на соєві боби на CBOT зросли на 1,5 цента до 10,72,5 долара за бушель.

Липнева соєва олія на CBOT зросла на 1,56 цента до 51,48 цента за фунт, а липневий соєвий шрот подешевшав на 4,8 долара до 293,30 долара за коротку тонну.

May 25 Soybeans closed at $10.67 1/4, up 1 1/4 cents,

Nearby Cash was $10.22 3/4, up 1 3/4 cents,

Jul 25 Soybeans closed at $10.72 1/2, up 1 1/4 cents,

Nov 25 Soybeans closed at $10.59 1/2, up 2 cents,

New Crop Cash  was $9.96 1/4, up 1 3/4 cents

Ф’ючерси на пшеницю на товарній біржі Чикаго у вівторок впали до мінімуму, оскільки більш високий, ніж очікувалося, прогноз щодо запасів у США і різке поліпшення умов урожаю в США посилили тиск на пропозицію, хоча пізніше в ході сесії ф’ючерси відновилися за рахунок покриття коротких позицій.

У вівторок усі контракти на м’яку червонозернову пшеницю досягли мінімумів за всю історію, оскільки трейдери перетравили негативні звіти Міністерства сільського господарства США.

За прогнозами Міністерства сільського господарства США, кінцеві запаси пшениці у США у 2025–2026 роках перевищать оцінки аналітиків, що сприятиме невеликому очікуваному зростанню світових запасів.

В окремому звіті, опублікованому після закриття торгів у понеділок, Міністерство сільського господарства США також підрахувало, що стан посівів пшениці озимої в США минулого тижня різко покращився.

За даними Міністерства сільського господарства США, посіви ярої пшениці виконані на 66%, що вище від середніх торговельних очікувань у 62% і значно перевищує п’ятирічний середній показник у 49%.

Погодні умови на початку травня на українських зернових полях були здебільшого задовільними, проте заморозки та посуха у південних регіонах пошкодили чи занапастили деякі посіви озимої пшениці, гороху, ріпаку та ячменю, повідомили державні синоптики у вівторок.

Ф’ючерс на м’яку червонозернову пшеницю озиму на CBOT у липні виріс на 2 центи до 5,17-1/4 долара за бушель.

Тверда червонозернова пшениця озима Канзас-Сіті, ф’ючерс на яку в липні виріс на 3,3/4 цента і закрилася на позначці 5,11-3/4 долара за бушель.

Липнева яра пшениця у Міннеаполісі впала на 3,5 цента до 5,80,34 долара за бушель.

Jul 25 CBOT Wheat  closed at $5.17 1/4, up 2 cents,

Sep 25 CBOT Wheat  closed at $5.31 3/4, up 2 cents,

Jul 25 KCBT Wheat  closed at $5.11 3/4, up 3 3/4 cents,

Sep 25 KCBT Wheat closed at $5.26 1/4, up 3 1/2 cents,

Jul 25 MGEX Wheat  closed at $5.80 3/4, down 3 1/4 cents,

Sep 25 MGEX Wheat  closed at $5.93 3/4, down 3 3/4 cents

Пшениця на Euronext у вівторок закрилася без істотних змін, відновившись із більш ранніх мінімумів контрактів відповідно до чиказьких ф’ючерсів, оскільки трейдери стежили за тим, чи призведе недавнє падіння цін до збільшення попиту з боку імпортерів.

Вереснева продовольча пшениця, найактивніша позиція на паризькій біржі Euronext, того дня не змінилася і становила 204,50 євро за тонну. Раніше вона впала до 201,00 євро, що трохи нижче попереднього мінімуму контракту в 201,75 євро з п’ятниці, але знову втрималася вище за психологічний поріг в 200 євро.

Після закінчення терміну дії травневого контракту у понеділок вересня є позицією першого місяця на Euronext за розрахунковою ціною 199,00 євро.

На Euronext чинило тиск відновлення євро по відношенню до долара і подальші втрати на чиказькій пшениці Wv1 після того, як уряд США оцінив запаси пшениці в США та умови врожаю вищі за очікування ринку.

Однак стрибок цін на Чикаго фондовій біржі під час торгів у США допоміг Euronext стабілізуватися до закриття.

Останні цінові мінімуми породили припущення, що конкурентоспроможна європейська та американська пшениця може залучити новий експортний попит, а також про те, що американська пшениця може претендувати на рідкісний продаж Алжиру на тендері в середу.

Французька пшениця, як очікується, не братиме участі у торгах, незважаючи на привабливі ціни, оскільки цього тижня продовжилося дипломатичне протистояння між Парижем та Алжиром.

Трейдери кажуть, що розбіжності, які виникли минулого року, призвели до того, що Алжир мовчазно виключив французьку пшеницю та торгові компанії з недавніх тендерів на закупівлю, що спростувало алжирське державне агентство із зерна.

В останні тижні ходили чутки про можливі постачання Франції до Єгипту, проте трейдери заявили, що ринку знадобляться більш вагомі ознаки зростання попиту на тлі рясних світових поставок.

«Імпортери, схоже, впевнені, що зараз вони можуть отримувати хороші обсяги за схожими цінами із західної частини ЄС або з Чорного моря, якщо їм потрібно щось купити, тому вони можуть сидіти і чекати на нижчі ціни», — сказав один трейдер.

Трейдери заявили, що американська м’яка червона зимова пшениця для поставок у травні/червні із затоки США була найдешевшою у світі за обсягом походження $215-$220 за тонну FOB. Це було приблизно на $10 за тонну дешевше, ніж французька/чорноморська пшениця, але при цьому американська пшениця знайшла напрочуд слабкий покупець.

За офіційними даними, експорт м’якої пшениці з Європейського союзу цього сезону досяг 18,3 млн тонн, що на 33% менше, ніж роком раніше.

У вівторок спотові ставки на кукурудзу на переробних підприємствах, елеваторах та річкових терміналах Середнього Заходу США в основному залишалися стабільними або навіть росли, оскільки дилери намагалися переконати фермерів, зайнятих посівною, продати зерно.

Ф’ючерси на кукурудзу на товарній біржі Чикаго у вівторок впали до п’ятимісячного мінімуму, оскільки технічні розпродажі і ідеальна погода для посіву в кукурудзяному поясі США чинили тиск на ціни.

За даними Міністерства сільського господарства США, до неділі фермери США засіяли 62% урожаю кукурудзи в країні, що вище за середній показник аналітиків і вище за п’ятирічний середній показник для цієї пори року в 56%. Про це йдеться у щотижневому звіті про врожай, опублікованому у понеділок.

За прогнозами Міністерства сільського господарства США, кінцеві запаси кукурудзи в США на 1 вересня 2025 року становитимуть 1,415 млрд бушелів, що нижче за показник в 1,465 млрд бушелів у квітні і нижче оцінки аналітиків в 1,443 млрд бушелів.

У звіті Міністерства сільського господарства США про попит та пропозицію прогнозується, що кінцеві запаси сої в США у 2025–2026 роках становитимуть 295 мільйонів бушелів, що нижче за прогноз аналітиків у 362 мільйони бушелів.

Міністерство сільського господарства Франції у вівторок знизило оцінку посівних площ м’якої пшениці під урожай 2025 року, але, як і раніше, очікує різкого відновлення посівних площ порівняно з минулим роком, коли посіви постраждали від дощів.

Липневі ф’ючерси на кукурудзу на CBOT (CN25) закрилися на 5,5 цента нижче, до 4,42,5 долара за бушель.

May 25 Corn closed at $4.36, down 4 1/4 cents,

Nearby Cash was $4.14 3/4, down 4 3/4 cents,

Jul 25 Corn closed at $4.42 1/2, down 5 1/2 cents,

Dec 25 Corn closed at $4.41, down 4 1/2 cents,

New Crop Cash  was $3.98 1/2, down 4 3/4 cents

У вівторок ф’ючерсний ринок каноли на ICE Futures піднявся до нових максимумів, чому сприяв оптимізм щодо запропонованих змін у політиці щодо біопалива у Сполучених Штатах.

Поправки до політики США щодо біопалива, запропоновані Комітетом по шляхах і засобах Палати представників, передбачають продовження податкового кредиту на біопаливо 45Z до 2031 року, при цьому обмежуючи сировину тим, що поставляється зі США, Канади та Мексики. вимогам. Соєва олія виросла на тлі новин, що сприяло зміцненню каноли.

Обмежені поставки і необхідність нормувати попит сприяли зростанню.

У понеділок було здійснено 64575 угод за контрактами, угод перейшло з рук в руки – 67856.

На спрединг припало 30 512 проданих контрактів.

Розрахункові ціни у канадських доларах за метричну тонну.

Липень 729,30 зріс на 18,70

Листопад 689,80 зріс на 13,00

Січ 696,20 виріс на 12,20

Березень 702,30 зріс на 11,80

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!