Ф’ючерси на соєві боби, пшеницю та кукурудзу на товарній біржі Чикаго в середу закрилися зростанням
Ф’ючерси на соєві боби на товарній біржі Чикаго в середу закрилися зростанням, відігравши раннє зниження на тлі побоювань з приводу посухи в Бразилії, провідному світовому виробнику, і вирівнювання позицій перед кінцем місяця і кварталу, кажуть трейдери.
Листопадові ф’ючерси на соєві боби на CBOT зросли на 11 центів до 10,53-1/4 доларів за бушель.
Грудневі ф’ючерси на соєвий шрот CBOT зросли на 2,30 доларів до 328,20 доларів за коротку тонну, а грудневі ф’ючерси на соєву олію зросли на 0,81 цента до 44,15 цента за фунт.
За словами синоптиків LSEG, протягом наступних 10 днів на всій території Бразилії, за винятком найпівденніших районів країни, зберігатиметься стійка спека та сухість.
Тільки «місцеві» дощі очікуються протягом наступних двох тижнів у Мату-Гросу, головному штаті Бразилії з вирощування сої, йдеться у клієнтській записці Commodity Weather Group. Раніше прогнози злив чинили тиск на ф’ючерси.
Буенос-Айреська зернова біржа прогнозує врожай сої в Аргентині в сезоні 2024/25 на рівні 52 млн. тонн, що на 3% більше, ніж у попередньому сезоні. Очікується, що аргентинські фермери віддадуть перевагу сої, а не кукурудзі, повідомила біржа.
Напередодні щотижневого звіту про експортний продаж у четвер трейдери очікують, що Міністерство сільського господарства США повідомить про продаж соєвих бобів урожаю 2024/25 у США за тиждень, що закінчився 19 вересня, на рівні 900 000–2 000 000 метричних тонн.
Товарні фонди займають чисту коротку позицію ф’ючерсів на сою на CBOT, що робить ринок вразливим для ралі з покриттям коротких позицій.
Аналітики зазначають, що ф’ючерси на пшеницю на товарній біржі Чикаго в середу зросли, відновившись після раннього зниження, оскільки побоювання щодо перспектив урожаю в росії, найбільшому світовому експортері, а також в Україні, очевидно, спровокували хвилю покриття коротких позицій.
Грудневий ф’ючерс на м’яку червонозерну озиму пшеницю на CBOT виріс на 11,4 цента до $5,89,1/4 за бушель після того, як досягнув $5,91,1/4 — найвищого значення контракту з 16 вересня.
Грудневий ф’ючерс на тверду червонозерну озиму пшеницю на Канзас-Сіті виріс на 10 центів до 5,81 долара за бушель, а грудневий ф’ючерс на яру пшеницю на MGEX виріс на 5,1/4 цента до 6,17 долара за бушель.
Товарні фонди займають чисту коротку позицію по ф’ючерсах на пшеницю на CBOT, внаслідок чого ринок стає схильним до зростання за рахунок покриття коротких позицій, особливо ближче до кінця місяця і кварталу.
За даними консалтингової компанії «Совекон», сівба озимої пшениці в росії почалася найповільнішими темпами за останні 11 років через посуху.
В Україні фермери вже засіяли 878 800 гектарів (2,17 млн акрів) озимої пшениці для врожаю 2025 року, що менше, ніж 1,024 млн га (2,47 млн акрів) у цей же час роком раніше, повідомило міністерство сільського господарства. Більшість українських регіонів не мали дощів протягом кількох тижнів.
Тим не менш, короткостроковий експорт конкурентоспроможних чорноморських поставок вплинув на ф’ючерсний ринок, стримуючи зростання.
Зернова біржа Буенос-Айреса підвищила прогноз урожаю пшениці в Аргентині в 2024/25 році до 18,6 млн тонн, що майже на 3% більше за травневу оцінку.
Напередодні щотижневого звіту Міністерства сільського господарства США про експортний продаж у четвер трейдери очікують, що уряд повідомить про продаж пшениці в США за тиждень, що закінчився 19 вересня, на рівні 200 000–600 000 метричних тонн.
Трейдери чекають щорічного звіту Міністерства сільського господарства США щодо зернових культур та квартальних звітів про запаси зерна, які мають бути опубліковані у понеділок.
“Схоже, що вся справа в Росії”, – сказав Том Фріц, партнер EFG Group у Чикаго. «Низькі темпи посіву можуть зрештою вплинути на врожайність. Поки що рано говорити, але, схоже, так воно і є», — сказав Фріц.
За словами Крейга Тернера, товарного брокера StoneX, російські постачання продовжують домінувати у світовій експортній торгівлі, але зрештою попит може зміститися у бік США.
«Це лише питання часу», — сказав Тернер. «Пшениця – це свого роду ринок «покажи мені»; Потрібно побачити, як попит повернеться до США. Але якщо це станеться, фонди, швидше за все, перейдуть із (чистої) короткої позиції до довгої».
Ф’ючерси на кукурудзу на товарній біржі Чикаго в середу завершили торги зростанням на тлі ралі цін на сою і пшеницю, а також закриття коротких позицій спекулянтами напередодні кінця місяця і кварталу, повідомили брокери.
Грудневий ф’ючерс на кукурудзу на CBOT виріс на 3,5 цента до 4,15/4 долара за бушель.
Товарні фонди займають чисту коротку позицію ф’ючерсів на кукурудзу на CBOT, залишаючи ринок відкритим для періодів покриття коротких позицій.
Зернова біржа Буенос-Айреса прогнозує врожай кукурудзи в Аргентині в сезоні 2024/25 на рівні 47 мільйонів тонн, що на 5% менше, ніж попереднього сезону. Очікується, що аргентинські фермери віддадуть перевагу сої, а не кукурудзі через прибутковість сої та побоювання з приводу цикад, які пошкодили торік урожай кукурудзи, повідомила біржа.
Управління енергетичної інформації США повідомило, що щотижневе виробництво етанолу на основі кукурудзи скоротилося за останній тиждень до 994 000 барелів на день, що є найнижчим показником за останні п’ять місяців, тоді як запаси скоротилися до 23,524 млн. барелів.
Напередодні щотижневого звіту Міністерства сільського господарства США з експортних продажів у четвер трейдери очікують, що уряд повідомить про продаж кукурудзи в США 2024/25 за тиждень, що закінчився 19 вересня, на рівні від 600 000 до 1 300 000 метрів.
Відповідно до своїх правил щоденної експортної звітності Міністерство сільського господарства США підтвердило приватний продаж 180 000 тонн американської кукурудзи до Мексики.
Трейдери чекають щорічного звіту Міністерства сільського господарства США щодо зернових культур та квартальних звітів про запаси зерна, які мають бути опубліковані у понеділок.
Ф’ючерси на канолу на Intercontinental Exchange закрилися зростанням у середу, оскільки листопадовий контракт піднявся вище за свій колишній рівень опору в 600 канадських доларів за тонну.
Трейдер прокоментував, що підтримка технічних показників та покриття коротких позицій підштовхнули канолу вгору. Листопадовий контракт перевершив свої 20- та 50-денні ковзні середні. Проте продажі фермерів чинили деякий тиск на канолу.
Трейдер заявив, що ринок каноли ігнорує страйк робітників зернових у порту Ванкувера, вважаючи, що федеральний уряд вирішить трудову суперечку якнайшвидше.
Також він зазначив, що торгівля продовжує ігнорувати розслідування Китаю з приводу передбачуваного демпінгу каноли Канадою. Він попередив, що це питання може мати наслідки у набагато віддаленішій перспективі.
Додаткову підтримку канадським олійним культурам надав зростання у чиказькому соєвому комплексі, європейському ріпаку та малазійському пальмовому маслі. Зниження цін на сиру нафту спробувало стримати подальше зростання цін на олії.
Статистичне управління Канади повідомило, що у серпні обсяг переробки каноли становив 850 529 тонн, що на 2,5 відсотка більше, ніж у серпні 2023 року. Крім того, StatCan повідомило, що постачання каноли минулого місяця склало 1,31 мільйона тонн, що майже на 35 відсотків більше, ніж рік тому.
Ціни вказані в канадських доларах за метричну тонну:
Листопад 611,30+7,70
Січень 624,20+8,10
Березень 635,90 +8,10
Травень 643,90 +7,90
Читайте також
Щасливого Різдва та Нового Року!
BLACK SEA GRAIN.EUROPE: встигніть приєднатись за раннім тарифом до 31.12!
В ЄС у 2024 році продуктивність сільського господарства зросла на 1,6%
Зеленський підтвердив наміри України постачати зерно в Сирію
У 2024/25 МР Болгарія отримала мінімальний урожай соняшнику за останні дванадцять ...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом