Ф’ючерси на пшеницю на Euronext у середу трохи виросли

Джерело:  Oilworld
ціна стоимость цены

Ф’ючерси на пшеницю на Euronext у середу трохи зросли, оскільки посушлива погода, що ускладнює посівну в Україні та рф, посилила побоювання щодо врожаю наступного року, хоча активний експорт із країн Чорноморського регіону стримував зростання цін.

Груднева пшениця на паризькій біржі Euronext зросла на 0,8% до 220,50 євро ($245,70) за тонну до 16:00 за Гринвічем. Контракт торгувався в обох напрямках протягом сесії і не дотягнув до тижневого піку вівторка 221,75 євро.

Чиказька пшениця також була трохи вищою.

“Фінансові інвестори займаються покриттям коротких позицій, але коли вони виходять з гри, наступних покупок не відбувається”, – сказав один з трейдерів ф’ючерсами.

Дані показали, що минулого тижня фінансові інвестори розширили свою чисту коротку позицію щодо пшениці Euronext.

Засуха в Чорноморському регіоні сприяла підтримці цін, хоча поки що зарано прогнозувати якісь наслідки для врожаю наступного року.

За даними консалтингової компанії «Совекон», у середу посівні площі озимої пшениці в Росії впали до 11-річного мінімуму через посуху у ключових регіонах-виробниках.

В Україні фермери вже засіяли 878 800 гектарів пшениці озимої під урожай 2025 року, що менше, ніж 1,024 мільйона гектарів роком раніше, повідомило Міністерство сільського господарства.

Проте короткостроковий експорт конкурентоспроможних чорноморських поставок, як і раніше, стримував ринок.

“Дуже низькі експортні ціни з росії та інших країн-експортерів з Чорного моря продовжують негативно впливати на настрої, при цьому захід ЄС фактично випав з експортної картини”, – сказав один німецький трейдер.

Стримані російські ціни та зміцнення євро не дозволяли західноєвропейській пшениці претендувати на експорт.

За оцінками російських аналітиків, наприкінці минулого тижня російська пшениця із вмістом протеїну 12,5% коштувала 217–220 доларів за тонну FOB із постачанням у жовтні через Чорне море.

У середу трейдери оцінили 12,5% російської пшениці з постачанням у жовтні 215-216 доларів за тонну FOB.

“російська пшениця коштує значно нижче рівня FOB у 220 доларів і приблизно на 35 доларів за тонну дешевше, ніж у західному ЄС, тому ми не маємо реальних шансів виграти великі експортні продажі в найближчому майбутньому”, – сказав інший німецький трейдер.

У Франції найнижчий урожай з 1980-х років і неоднозначна якість помелу призвели до скорочення постачання.

Дані порту, зібрані LSEG, показали, що цього тижня судно мало завантажити 30 000 тонн пшениці для Марокко, при цьому трейдери очікують, що постачання з торішнього врожаю буде використано, як і в інших навантаженнях цього сезону.

Позначки:, , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!