Ф’ючерси на пшеницю Euronext у четвер торгувалися поблизу мінімуму контракту
Ф’ючерси на пшеницю Euronext у четвер торгувалися поблизу мінімуму контракту, оскільки на ринку, якому не вистачало звичайного імпульсу через свято в США, зростала жорстка експортна конкуренція.
Березнева пшениця, найактивніший контракт на паризькій біржі Euronext, зросла на 0,1% до 190,50 євро (220,90 дол. США) за тонну до 16:00 за Гринвічем у невеликих обсягах.
Він тримався трохи вище за мінімум контракту в 189,75 євро з середини жовтня, якого він досяг раніше цього тижня.
Зростання на Euronext і більш високе закриття на біржі в Чикаго в середу перед Днем подяки підтримали європейський ринок.
Проте рясні поставки в інших експортних зонах зберігали фокус на експортній конкуренції: західноєвропейська пшениця змагалася з традиційними чорноморськими конкурентами, такими як Росія та постачальник із південної півкулі — Аргентина.
“Пшениця MATIF (Euronext) неодноразово відчувала підтримку, оскільки високі врожаї в ЄС і стабільні чорноморські потоки чинили тиск на фундаментальні показники”, – йдеться у замітці британського торговця ADM Agriculture.
Зростання курсу євро щодо долара цього тижня чинило додатковий тиск на ціни в Західній Європі.
За даними трейдерів, російська пшениця із вмістом протеїну 11,5% із постачанням до Єгипту в грудні коштувала близько 246–247 доларів за тонну з урахуванням фрахту (ціна C&F). Французька та українська пшениця коштували приблизно 249–250 доларів за тонну (ціна C&F), а румунська — близько 251 долара за тонну (ціна C&F).
“Росія лідирує за ціною в Єгипті, тоді як аргентинська пшениця нового врожаю – найдешевша у світі, при цьому в Азії на аргентинську пшеницю надходять привабливі цінові пропозиції”, – сказав один німецький трейдер.
За даними LSEG, експортні поставки до Франції цього тижня включали вантаж у розмірі 65 000 тонн пшениці для Єгипту та 66 000 тонн ячменю для Саудівської Аравії.
Високий міжнародний попит призвів до зниження пропозиції ячменю, що призвело до зростання цін, про що свідчать результати імпортного тендеру в Тунісі, яке відбулося у четвер.
На ринку кукурудзи повідомлялося про дешеві пропозиції поставок із США великим імпортерам в Іспанії на тлі уповільнення поставок з України через зірваний через дощі врожай та російські атаки на інфраструктуру.
«Цього тижня в Іспанію активно пропонували американську кукурудзу, американська кукурудза зараз дешевша за українську, яка є основним конкурентом в Іспанії», — сказав інший трейдер.
Цього тижня американська кукурудза пропонувалася до Іспанії за ціною близько 242–244 доларів за тонну з постачанням на грудень/січень, що приблизно на 3 долари нижче за українські ціни.
Читайте також
Ірак переживає найбільшу сільськогосподарську кризу в своїй сучасній історії
Погода на вихідні 29-30 листопада: комфортна субота без опадів і дощова неділя на ...
Урожай пшениці в Аргентині досягне рекордних 25,5 млн т
Свинокомплекс «Агропрайм Холдинг» за рік заощадив понад 6 млн грн, використовуючи ...
Законопроєкт про другий етап реформи зрошення пройшов аграрний комітет
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом