Ф’ючерси на пальмову олію досягли шестимісячного мінімуму
Жовтневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі Bursa Malaysia впали на 3,29% до шестимісячного мінімуму в 3788 ринггітів за тонну, що еквівалентно $857,01. Це падіння слідує за зниженням на 0,63% минулого тижня, викликаним зміцненням ринггіту та падінням цін на сиру нафту. Зменшення ще більше посилилося обвалом на світових фондових ринках, що негативно вплинуло на ціни на сировинні товари, — повідомляє Commodity Board.
Трейдери вважають, що нижчі ціни на сиру нафту, спричинені побоюваннями потенційної рецесії в США, можуть знизити попит на пальмову олію, яка є ключовим інгредієнтом у виробництві біопалива. Проте новини про уповільнення економіки США були врівноважені повідомленнями щодо посилення напруженості на Близькому Сході, найважливішому регіоні видобутку нафти.
Ф’ючерси на нафту марки Brent впали на 1,9% до $75,35 за барель, що може призвести до подальшого зниження попиту на пальмову олію. Крім того, ринггіт зміцнився по відношенню до долара на 1,67%, що зробило пальмову олію менш привабливою для імпортерів.
На біржі Далянь найактивніший контракт на соєву олію впав на 0,39%, а на пальмову олію — на 0,23%. Тим часом ціни на соєву олію на Чиказькій біржі Світової організації торгівлі (СОТ) впали на 1,47%.
Загалом вересневі ф’ючерси на соєву олію в Чикаго за тиждень впали ще на 5,6%, досягнувши найнижчого рівня з кінця 2020 року в 903 долари за тонну, що означає зниження на 18,8% за місяць.
Ціни на пальмову олію сильно залежать від цін на інші харчові олії, які конкурують одна з одною на світовому ринку рослинних олій. Падіння цін на пальмову та соєву олію посилює тиск на ціни на соняшникову олію, які залишаються незмінними, незважаючи на обмежені поставки наприкінці сезону.
Після тримісячного зростання запаси пальмової олії в Малайзії, як очікується, скоротяться в липні на 1,17% до 1,8 млн тонн, повідомляє Reuters. Тим часом, виробництво пальмової олії збільшилося на 12,7% до 1,82 млн тонн, а експорт збільшився на 26,1% до 1,52 млн тонн.
Недавній спад ф’ючерсів на пальмову олію відображає ширшу нестабільність ринку та взаємозв’язок світових сировинних товарів. Поєднання низьких цін на сиру нафту, зміцнення ринггіту та конкурентного тиску з боку інших харчових олій створило складне середовище. Учасники ринку приділяють пильну увагу до геополітичних подій, коливань валютних курсів та динаміки попиту та пропозиції. Очікуване зниження запасів малазійської пальмової олії та поточні тенденції виробництва також відіграватимуть значну роль у формуванні майбутніх цінових рухів.
Читайте також
Алжир закупив кукурудзу та шрот
Керівник німецької Getreide AG Ukraine Pte Ltd розповів про те, як компанія прийня...
Експорт етанолу зі США у 2024 р сягнув рекордного рівня
IFC планує надати Астарті $80 млн на будівництво заводу з переробки сої
Через зміну клімату вирощування картоплі в Європі стало ризикованим бізнесом
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом