Ф’ючерси на основні агрокультури знижуються на CBOT через побоювання щодо мит США

Джерело:  Oilworld
микс

У 2025 році американські фермери посадять більше кукурудзи та менше сої, ніж роком раніше, повідомило у четвер Міністерство сільського господарства США.

USDA прогнозує посіви кукурудзи на 94,0 млн. акрів порівняно з 90,6 млн. 2024 року і посіви сої на 84,0 млн. акрів в порівнянні з 87,1 млн. торік. Департамент очікує на посіви пшениці на 47,0 млн акрів порівняно з 46,1 млн у 2024 році.

У четвер спотові ціни на кукурудзу та соєві боби на елеваторах та переробних заводах по всьому Середньому Заходу США в основному залишалися стабільними або навіть зростали, чому сприяли низькі темпи продажів фермерів, оскільки ф’ючерсні ціни впали до найнижчих рівнів за місяць.

Покупці зерна продовжували перекладати свої базисні заявки на спотові поставки кукурудзи та сої, щоб прив’язати їх до травневих ф’ючерсів CBOT замість березневих перед майбутнім періодом поставки контрактів у березні. У кількох випадках це призвело до сильніших готівкових заявок на сільськогосподарські культури фермерів.

За словами аналітика Hightower Report Ренді Плейса, дані щодо посівних площ дещо негативно позначаються на ф’ючерсах на кукурудзу, враховуючи потенційний більший урожай, і позитивно позначаються на ф’ючерсах на сою.

За словами Плейса, на ринках виникла плутанина через пропоновані 25-відсоткові мита США на імпорт з Мексики та Канади, які мають набути чинності 4 березня.

Президент Дональд Трамп у середу посіяв невизначеність, заявивши журналістам, що тарифи, запровадження яких раніше було відкладено на 30 днів, можуть набути чинності у квітні, а не у березні.

Однак у четвер Трамп заявив у своєму повідомленні у соціальних мережах, що дата 4 березня залишиться в силі для мит на мексиканські та канадські товари, а також планується запровадити додаткове мито у розмірі 10% для китайського імпорту.

Інвестори стурбовані тим, що якщо ці мита набудуть чинності, вони можуть спровокувати заходи у відповідь з боку постраждалих країн проти експорту сільськогосподарської продукції зі США.

За словами Плейса, такі побоювання серйозно позначилися на кукурудзі та соєвих бобах, основними імпортерами яких є Мексика та Китай відповідно.

За його словами, на пшеницю також вплинули побоювання щодо тарифів, а додатковий тиск чинив зростання долара США.

Ф’ючерси на сою на товарній біржі Чикаго в четвер закрилися зниженням через побоювання щодо впливу мит США на імпорт з Мексики, Канади та Китаю.

Травневі ф’ючерси на соєві боби на CBOT знизилися на 4 центи до 10,37-1/4 долара за бушель.

Травневі ф’ючерси на соєвий шрот знизилися на $2,30 до $300,20 за коротку тонну, а травневі ф’ючерси на соєву олію впали на 0,24 цента до 45,35 цента за фунт.

Виникла плутанина навколо можливих наслідків запровадження нових мит США, які, як заявив у четвер президент США Дональд Трамп, набудуть чинності 4 березня після того, як напередодні було оголошено відстрочку до квітня.

Інвестори побоюються, що тарифи можуть призвести до заходів у відповідь проти експорту сільськогосподарської продукції зі США з боку постраждалих країн, таких як найбільший імпортер сої Китай.

За словами аналітиків, ф’ючерси на пшеницю на товарній біржі Чикаго в четвер закрилися зниженням, оскільки трейдери стурбовані впливом можливих нових мит США, а долар США зміцнюється.

Травневі ф’ючерси на м’яку червонозерну пшеницю озиму на CBOT знизилися на 7,4 цента до 5,62,5 долара за бушель, найнижчого рівня з 4 лютого.

Ф’ючерс на тверду червонозерну пшеницю озиму в Канзас-Сіті за підсумками торгів знизився на 13,4 цента до 5,85,1/4 долара за бушель, а ф’ючерс на яру пшеницю в Міннеаполісі за підсумками торгів у травні подешевшав на 13 центів до 6,4.

Ф’ючерси на пшеницю опинилися під тиском через плутанину щодо майбутнього можливих нових тарифів США на імпорт із Мексики, Канади та Китаю. Президент США Дональд Трамп сказав, що тарифи будуть запроваджені за графіком 4 березня, після того, як у середу він сказав, що вони можуть почати діяти у квітні.

Інвестори побоюються, що тарифи стануть відповіддю на експорт сільськогосподарської продукції зі США з боку країн, що торкнулися.

Долар підскочив у четвер і готувався до найбільшого денного відсоткового зростання більш як за два місяці, оскільки останні коментарі Трампа про тарифи затьмарили ознаки уповільнення економічного зростання.

Сильний долар США, як правило, робить американський експорт більш дорогим та менш конкурентоспроможним для власників інших валют.

У четвер ціни на базову пшеницю на Euronext продовжили падіння до майже тримісячного мінімуму, оскільки спричинене доларом падіння американських ф’ючерсів нейтралізувало підтримку з боку перспектив експорту західноєвропейської пшениці, що поліпшуються.

Травнева пшениця, найактивніший контракт на Euronext, знизилася на 1,0% до 227,75 євро ($237,04) за тонну.

Наприкінці торгів контракт впав до 227,50 євро, найнижчого рівня з 4 грудня, оскільки він опустився нижче за чотиритижневі мінімуми, встановлені в останні дні.

Чикацька пшениця знизився приблизно на 3% на торгах у США.

На американський ринок чинили тиск урядові прогнози про збільшення посівів і запасів пшениці на наступний сезон, а також нижчі, ніж очікувалося, обсяги щотижневого експорту та стрибок курсу долара після того, як президент Дональд Трамп здивував інвесторів, заявивши, що наступного тижня буде запроваджено мито проти Канади та Мексики.

Цього тижня ринки пшениці вже пішли на спад після того, як розвіялися побоювання щодо наслідків холоду у пшеничних поясах США та росії.

“Підбиваючи підсумок, можна сказати, що ринки пшениці в короткостроковій перспективі зіткнуться з тиском торгової напруженості, економічних труднощів і сприятливішої погоди”, – йдеться в записці британського торговця ADM Agriculture.

Падіння євро щодо зростаючого долара допомогло зміцнити Euronext і зберегти конкурентоспроможність поставок із Західної Європи, що відновилася, на тлі зростаючих російських цін.

Трейдери продовжували посилатися на непідтверджені чутки про постачання французької та німецької пшениці до країн Північної Африки, включаючи Марокко, починаючи з минулого тижня.

“Зміцнення російського рубля, яке підтримує російські ціни, є позитивною новиною для перспектив експорту з ЄС”, – сказав один німецький трейдер.

«Однак цінова конкуренція з боку інших чорноморських виробників залишається жорсткою, а погода на Чорному морі, схоже, не загрожує пшениці».

За словами трейдерів, у четвер російська пшениця із вмістом протеїну 11,5% коштувала близько 243–246 доларів за тонну FOB з постачанням у березні/квітні, що приблизно на 1 долар дорожче, ніж у західних країнах ЄС, після багатьох місяців, коли ціни на неї в росії були набагато нижчими, ніж у ЄС.

Однак румунська та болгарська пшениця на 11,5% все ще була нижчою, ніж у ЄС, на рівні 240–243 доларів США, тоді як українська та аргентинська пшениця були найдешевшими — обидві близько 236–238 доларів США.

Також виникли сумніви щодо загального міжнародного попиту: на ринку з’явилися чутки про те, що китайські покупці скасували кілька партій аргентинської пшениці після повідомлень про відміну Китаєм постачання австралійської пшениці в останні тижні.

(1 долар = 0,9608 євро)

Ф’ючерси на кукурудзу на товарній біржі Чикаго в четвер впали, оскільки щорічний форум перспектив Міністерства сільського господарства США прогнозував зсув у бік посівів кукурудзи, а трейдери побоювалися наслідків нових мит США, кажуть аналітики.

Травневі ф’ючерси на кукурудзу CBOT знизилися на 12,5 цента до 4,81 долара за бушель після падіння до найнижчого рівня з 3 лютого.

Міністерство сільського господарства США на своєму щорічному форумі Outlook у четвер спрогнозувало зсув посівних площ із соєвих бобів на кукурудзу у 2025 році.

Неясність щодо того, коли і чи США вводитимуть мита на товари з Мексики та Китаю, викликала занепокоєння в учасників ринку, оскільки президент США Дональд Трамп заявив у середу, що мита можуть бути відкладені до квітня, але в четвер у повідомленні в соціальних мережах повідомив, що вони набудуть чинності 4 березня.

Ф’ючерси на канолу на Intercontinental Exchange у четвер втратили свої колишні позиції та завершили день зниженням.

Тиск на канолу зазнали різких втрат у малазійському пальмовому маслі та скромніші спади в чиказькому соєвому комплексі. Зростання цін на європейський ріпак і сиру нафту допомогло стримати відкат у канолі.

Зростання цін на канолу сьогодні вранці могло бути обумовлено закупками напередодні введення мит у США президентом Дональдом Трампом 4 березня.

Статистичне управління Канади повідомляє, що в січні обсяг переробки каноли становив 1,01 млн. тонн, що майже на вісім відсотків більше, ніж рік тому. Крім того, StatCan повідомило, що постачання каноли минулого місяця склали 2,17 млн ​​тонн, що на 37 відсотків більше, ніж у січні.

Канадський долар послабшав у четвер вдень через зростання долара США. Луні впав до 69,25 доларів США центів порівняно із закриттям середовища на рівні 69,74.

Ціни вказані в канадських доларах за метричну тонну:

Бер 642,20 DN 6,70

Травень 658,10 DN 6,30

Липень 664,90 dn 5,40

Листопад 649,00 DN 4,10

Позначки:, , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!