Ф’ючерси на кукурудзу та сою на Чиказькій біржі виросли у четвер на тлі ослаблення торгової напруженості

Джерело:  Oilworld
доллар

Ф’ючерси на кукурудзу і сою на товарній біржі Чикаго виросли в четвер на тлі ослаблення торгової напруженості після того, як президент США Дональд Трамп заявив, що Мексика не буде зобов’язана платити мита на будь-які товари, що підпадають під північноамериканську торгову угоду, до 2 квітня.

Мексика була другим за величиною покупцем соєвих бобів із США у 2024 році після Китаю, а погрози Трампа запровадити мито посилили побоювання щодо збоїв у торгівлі, що призвело до падіння ф’ючерсів на зерно та сою на початку цього тижня.

Травневі ф’ючерси на соєві боби на CBOT зросли у четвер на 15,5 цента до 10,27,14 долара за бушель.

Травневі ф’ючерси на соєвий шрот подорожчали на 5,10 дол. до 304,90 дол. за коротку тонну, а травневі ф’ючерси на соєву олію зросли на 0,18 цента до 43,17 цента за фунт.

Більш м’який долар посилював оптимістичні настрої на ф’ючерсах на сою та зерно на CBOT, що теоретично робить рух американських товарів привабливим для тих, хто тримає інші валюти.

Міністерство сільського господарства США повідомило, що експортні продажі соєвих бобів старого врожаю зі США за тиждень, що закінчився 27 лютого, склали 352 900 тонн, що відповідає нижній межі торгових очікувань 300 000–550 000 тонн.

Щотижневий обсяг експорту соєвої олії зі США становив 54 800 тонн, що перевершило торгові очікування.

Окремо, відповідно до своїх правил щоденної звітності, Міністерство сільського господарства США підтвердило приватні продажі 20 000 тонн американської соєвої олії для постачання до невідомих пунктів призначення. Це другий подібний продаж, підтверджений цього тижня.

За даними торгових джерел, на зерновому терміналі в порту Баркарена на півночі Бразилії впала конвеєрна система, що призвело до припинення постачання зерна.

Спотові ціни на соєві боби та кукурудзу зросли, оскільки покупці намагалися переманити фермерів із ринку, хоча щодо низькі ціни не сприяли продажам.

Базис сої виріс на річковому терміналі в Іллінойсі та на елеваторі в Айові.

Базис кукурудзи виріс на річковому терміналі в Іллінойсі.

Ф’ючерси на пшеницю на товарній біржі Чикаго в четвер закрилися зростанням на тлі зростання цін на кукурудзу і соєві боби після того, як президент США Дональд Трамп тимчасово звільнив товари з Мексики від високих мит, які він ввів раніше цього тижня.

Мексика була найбільшим покупцем американської пшениці у 2024 році, а погрози Трампа ввести мита посилили побоювання щодо збоїв у торгівлі, внаслідок чого ф’ючерси на пшеницю на CBOT цього тижня досягли мінімумів за весь термін дії контракту.

Травневий ф’ючерс на м’яку червонозерну пшеницю озиму на CBOT у четвер виріс на 5-3/4 цента до 5,54 долара за бушель.

Ф’ючерс на тверду червонозерну пшеницю озиму в Канзас-Сіті в травні зріс на 8-3/4 цента до 5,65-3/4 долара за бушель, а ф’ючерс на яру пшеницю в Міннеаполісі в травні зріс на 6 центів до 5,94 долара.

Термін дії звільнення від мит ​​для Мексики спливає 2 квітня. Раніше Трамп згадував про звільнення тільки для Мексики, але виправлення, яке він підписав до свого указу, поширюється і на Канаду.

Спад долара сприяли зростанню цін на зернові, що теоретично робить американську продукцію привабливішою для покупців там.

Міністерство сільського господарства США повідомило, що експортні продажі американської пшениці старого врожаю за тиждень, що закінчився 27 лютого, склали 338 700 тонн, що відповідає торговим очікуванням у розмірі 225 000–450 000 тонн.

За словами керівника COFCO International, цього року Китай очікує на багатий урожай пшениці завдяки сприятливій погоді, а зростання внутрішніх поставок, ймовірно, знизить потребу в імпорті.

Ціни на пшеницю на Euronext у четвер стабілізувалися після шестимісячного мінімуму, оскільки відновлення цін на зернові на Чиказькій біржі, викликане ослабленням мит США, компенсувало тиск з боку євро.

Травневі ф’ючерси на пшеницю на Euronext знизилися на 0,1% до 222,75 євро ($240,61) за тонну.

Раніше пара впала до 219,50 євро, найнижчого рівня з кінця серпня і нижче за попередній шестимісячний мінімум, зафіксований у середу.

Пшениця на Euronext скоротила втрати наприкінці торгів, а відкладені контракти закрилися невеликим зростанням після того, як президент США Дональд Трамп підтвердив широке пом’якшення мит на мексиканські товари до 2 квітня.

Ця новина сприяла другому дню зростання цін на зерно Чикаго після багатомісячних мінімумів у вівторок.

“У США спостерігається підйом на тлі заяви Трампа про Мексику і слабкий долар”, – сказав один з трейдерів ф’ючерсами.

Пом’якшення мит щодо Канади та Мексики, яке почалося з полегшення становища автомобільного сектора, оголошеного в середу, заспокоїло інвесторів, що побоювалися перебоїв у торгівлі, включаючи експорт сільськогосподарської продукції зі США.

Однак євро зростання якого по відношенню до долара досягло чотиримісячного максимуму, як і раніше, стримувало ціни на Euronext.

“Зміцнення євро продовжує стримувати вплив на європейські ціни в період слабкого попиту з боку основних імпортерів Близького Сходу в період Рамадану”, – сказав один німецький трейдер.

За словами трейдерів, російська пшениця з 11,5% протеїну з поставкою в березні/квітні через Чорне море в четвер коштувала близько 238-242 доларів за тонну FOB, а російська пшениця з 12,5% протеїну – 245-249 доларів, що близько або трохи нижче західне.

Трейдери оцінили ціни на американське тверде червоне зимове борошно FOB приблизно в 235–237 доларів за тонну в залежності від останніх цін у Чикаго.

Нещодавнє зростання російських цін на тлі скорочення постачань зміцнило експортні надії ЄС після млявого сезону.

Проте експортні постачання російської пшениці в лютому виглядали значними: за ринковими оцінками, обсяг постачання становив близько 1,8–2,0 млн тонн, повідомив трейдер.

У лютому до Єгипту було відправлено величезну партію російської пшениці обсягом майже 900 000 тонн, незважаючи на реорганізацію державної системи закупівель Єгипту.

Ринок також стежив за станом урожаю, оскільки пшениця у Північній півкулі виходить із зими.

Трейдери зазначили, що на задньому плані висловлювалися побоювання щодо посухи у Східній Європі, деяких частинах росії та України, а також невизначеність щодо можливої ​​втрати посівних площ у Франції після місяців посухи.

Травневі ф’ючерси на кукурудзу CBOT зросли на 8,4 цента до $4,65 за бушель, продовживши відскок від двомісячного мінімуму, встановленого у вівторок.

Мексика була найбільшим покупцем американської кукурудзи у 2024 році, а загрози Трампа ввести мита посилили побоювання щодо збоїв у торгівлі, що призвело до падіння ф’ючерсів на зерно на початку цього тижня.

Ф’ючерси на кукурудзу отримали додаткову підтримку у четвер за рахунок слабкості долара, що робить американське зерно більш конкурентоспроможним на світовому ринку.

Міністерство сільського господарства США повідомило, що експортні продажі американської кукурудзи старого врожаю за тиждень, що закінчився 27 лютого, склали 909 100 тонн, що відповідає торговим очікуванням у розмірі 700 000–1 000 000 тонн.

У четвер на ринку ф’ючерсів на канолі ICE Futures спостерігалося невелике зростання, проте воно значно знизилося порівняно із сесійними максимумами, оскільки ринки відреагували на новини про зміну тарифів у США.

Президент США Дональд Трамп опублікував у соціальних мережах повідомлення про те, що тарифи на імпорт з Мексики будуть відкладені до 2 квітня, і ця новина дала поштовх до зростання цін на зернові та олійні культури США. У той час, як Трамп зберігав свою антагоністичну позицію щодо Канади в соціальних мережах, інші офіційні особи США припустили, що відстрочка можлива, і після закриття сільськогосподарських ринків з’явилися повідомлення про те, що канадські тарифи також будуть припинені на місяць.

Ф’ючерси на чиказьку соєву олію, європейську ріпакову та малазійську пальмову олію виросли протягом дня.

Скорочення поставок каноли та необхідність нормувати попит, як і раніше, сприяли зростанню ринку, а спад на початку тижня, ймовірно, був сприйнятий деякими кінцевими споживачами як можливість для покупки.

Канадський долар опівдні зміцнився, що вплинув на ціни.

Розрахункові ціни у канадських доларах за метричну тонну.

Травень 634,60 зріс на 2,10

Липень 644,20 зріс на 2,00

Листопад 633,30 зріс на 2,90

Січень 640,70 зріс на 2,90

Позначки:, , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!