Фондові ринки США та ціни на нафту прискорили падіння на тлі політики нової адміністрації та погіршення прогнозів для економіки США

Сподівання ринків на те, що нова адміністрація США швидко «зробить Америку великою», розвіялися за місяць, що на тлі можливих проблем в економіці призвело до різкого падіння індексу споживчої довіри Conference Board у вівторок на 7 п. до 8-місячного мінімуму 98,3 п (при очікуваннях падіння до 102,5 п), що стало найбільшим падінням за 2,5 року та третім щомісячним зниженням поспіль.
Протягом тижня індекс S&P 500 ($SPX) знизився на 3% до 5955 п, індекс Dow Jones Industrial Average ($DOWI) на 2,3%, а Nasdaq 100 ($IUXX) – на 5,4% – до 19 026 п. Курс біткоїна за три дні обвалився на 9% до 88 800 $, що свідчить про вихід великих спекулятивних фондів із криптоактивів, які вони придбали за високою ціною. Це може призвести до падіння акцій компаній, що є значними власниками криптовалют. Додаткового удару по криптосектору завдав масштабний злам північнокорейськими хакерами криптобіржі Bybit на суму 1,5 млрд $.
За даними Bloomberg, адміністрація Трампа планує посилити контроль за чипами в Китаї та тиск на європейські та азійські країни, щоб вони обмежили продаж чипів і обладнання для їх виробництва китайським компаніям.
Вчора на спільній пресконференції з президентом Франції Еммануелем Макроном Трамп заявив, що введення мит на імпорт із Мексики та Канади відбудеться за графіком, хоча введення взаємних мит може загальмувати економіку не лише цих країн, а й самих США. Нагадаємо, що Трамп відклав їх до 4 березня після переговорів з лідерами Мексики та Канади.
Прикладом впливу політики на бізнес стала компанія Tesla, акції якої впали на 8%, а ринкова капіталізація компанії вперше за три місяці опустилася нижче 1 трлн $, а продажі Tesla у Європі скоротилися у січні на 45% внаслідок підтримки Ілоном Маском правих політиків у ЄС, хоча продажі інших автовиробників у Європі виросли.
Економічні проблеми США та плани адміністрації Трампа щодо відновлення торгівлі з рф обвалили котирування на нафту, і квітневі ф’ючерси на нафту марки Brent за три сесії впали на 4,8% до 73 $/барель (-4,5% за місяць), а на нафту WTI – на 5,2% до 68,9 $/барель (-5,2% за місяць).
Аналітики вважають, що покращення стосунків між США та рф та переговори щодо війни в Україні можуть призвести до зменшення санкцій проти рф та повного відновлення експорту нафти.
Зниження цін на нафту та посилення невизначеності щодо економік США і Китаю будуть тиснути на сировинні товари, ціни на які падають на тлі зниження світового попиту.
Читайте також
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом