Фондові ринки США та ціни на нафту прискорили падіння на тлі політики нової адміністрації та погіршення прогнозів для економіки США

Джерело:  GrainTrade

Сподівання ринків на те, що нова адміністрація США швидко «зробить Америку великою», розвіялися за місяць, що на тлі можливих проблем в економіці призвело до різкого падіння індексу споживчої довіри Conference Board у вівторок на 7 п. до 8-місячного мінімуму 98,3 п (при очікуваннях падіння до 102,5 п), що стало найбільшим падінням за 2,5 року та третім щомісячним зниженням поспіль.

Протягом тижня індекс S&P 500 ($SPX) знизився на 3% до 5955 п, індекс Dow Jones Industrial Average ($DOWI) на 2,3%, а Nasdaq 100 ($IUXX) – на 5,4% – до 19 026 п. Курс біткоїна за три дні обвалився на 9% до 88 800 $, що свідчить про вихід великих спекулятивних фондів із криптоактивів, які вони придбали за високою ціною. Це може призвести до падіння акцій компаній, що є значними власниками криптовалют. Додаткового удару по криптосектору завдав масштабний злам північнокорейськими хакерами криптобіржі Bybit на суму 1,5 млрд $.

За даними Bloomberg, адміністрація Трампа планує посилити контроль за чипами в Китаї та тиск на європейські та азійські країни, щоб вони обмежили продаж чипів і обладнання для їх виробництва китайським компаніям.

Вчора на спільній пресконференції з президентом Франції Еммануелем Макроном Трамп заявив, що введення мит на імпорт із Мексики та Канади відбудеться за графіком, хоча введення взаємних мит може загальмувати економіку не лише цих країн, а й самих США. Нагадаємо, що Трамп відклав їх до 4 березня після переговорів з лідерами Мексики та Канади.

Прикладом впливу політики на бізнес стала компанія Tesla, акції якої впали на 8%, а ринкова капіталізація компанії вперше за три місяці опустилася нижче 1 трлн $, а продажі Tesla у Європі скоротилися у січні на 45% внаслідок підтримки Ілоном Маском правих політиків у ЄС, хоча продажі інших автовиробників у Європі виросли.

Економічні проблеми США та плани адміністрації Трампа щодо відновлення торгівлі з рф обвалили котирування на нафту, і квітневі ф’ючерси на нафту марки Brent за три сесії впали на 4,8% до 73 $/барель (-4,5% за місяць), а на нафту WTI  – на 5,2% до 68,9 $/барель (-5,2% за місяць).

Аналітики вважають, що покращення стосунків між США та рф та переговори щодо війни в Україні можуть призвести до зменшення санкцій проти рф та повного відновлення експорту нафти.

Зниження цін на нафту та посилення невизначеності щодо економік США і Китаю будуть тиснути на сировинні товари, ціни на які падають на тлі зниження світового попиту.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!