Фонд держмайна з другої спроби продав Білгород-Дністровський морський порт
Фонд державного майна 13 березня провів приватизаційний онлайн-аукціон з продажу Білгород-Дністровського морського торговельного порту. Торги відбулися в державній системі Prozorro.Продажі. Про це повідомила пресслужба ФДМ.
Переможець аукціону запропонував 220 млн гривень. Під час аукціону вартість порту зросла у 2,3 рази (з 93,8 млн грн стартової ціни). За право приватизації змагалися троє учасників.
Останніми роками Білгород-Дністровський порт показував суттєві збитки. В 2019-2021 роках збиток коливався в межах 23,5-28,5 млн грн. Негативна тенденція спостерігалася і в 2022 році. За січень-вересень минулого року порт отримав 2,9 млн грн збитку.
“У 2023 році Фонд держмайна пішов на історичний крок – вперше приватизував роками збиткові державні порти. Залучення приватних інвесторів у збиткові порти має надати імпульс модернізації портової інфраструктури. Це дозволить збільшити їх потужність та підвищити конкурентоспроможність української продукції, а також позитивно відобразиться на експортних доходах України”, – зазначив голова ФДМ Рустем Умєров.
Тепер переможець має 20 робочих днів на сплату вартості лоту після дня завершення аукціону. Лише після надходження коштів до бюджету підписується договір купівлі-продажу.
Переможцем аукціону стала компанія Укрдонінвест бізнесмена Віталія Кропачова. У торгах також брали участь компанії Порт Аккерман, яка відмовилася від боротьби за ціною вищою за стартову, і Мостобуд ЮА, яка також запропонувала 220 млн грн, але програла через нижчу початкову пропозицію.
Нагадаємо, 17 січня Фонд держмайна провів приватизаційний аукціон, на якому продав порт “Усть-Дунайськ”. Під час торгів вартість активу зросла в три рази до 201 млн грн. В аукціоні взяли участь вісім підприємців.
Читайте також
Анонсовано програму конференції BLACK SEA GRAIN.EUROPE 2025
У січні зросли обсяги передачі зернових вантажів залізницею до Польщі та Румунії
Китай та низькі ціни на зерно підвищують перспективи експорту яловичини та курятин...
Британія створила базу даних для відстежування краденого українського зерна
Нова «торгова війна» між США та Китаєм може припинити експорт американської сої на...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом