Фермери відмовляються від переробки через дорогу електроенергію
Керівник ФГ «Рови агро» (Київська обл.) Сергій Леонов поточного року планував розпочати сушіння плодово-ягідної продукції, однак відмовився від цієї ідеї через високі ціни на електроенергію.
Про це він розповів «Громадському».
«Ми планували цього року перероблення: сушити, дегідрувати фрукти та ягоди, які вирощуємо. Придбали для цього дегідратори, але за нинішньої вартості електроенергії нічого в цьому плані не рухається. Тобто ми купили дороге обладнання, а воно просто стоїть», — розповів Сергій Леонов.
Він додав, що за електроенергію для використання систем зрошення торік платив 40-50 тис. грн на місяць, а цього року — мінімум 100 тис. грн.
Цього року Леонов вирощував переважно баштанні культури, але також займається обліпихою, ожиною, соняшником та іншими культурами.
Він вважає, що фермерські господарства залишаються недоінвестованими через маржу ритейлу.
«Ми продавали баштан (кавуни. — Ред.) до мереж по 4 грн за кілограм, а споживачі їх купували вже по 12 грн і більше. Супермаркети збільшують свою націнку, бо кажуть — от, електроенергія дорожча, ми працюємо від генератора. Якщо раніше вони додавали маржу на рівні 35-40% до товару, то зараз по різних категоріях можуть додавати 100%», — пояснив фермер.
Читайте також
ЄС без ілюзій: правила гри, ризики, стабільна маржа. Євроінтеграція в агро секторі
Конкуренція і біопаливний фактор формують нову динаміку ринку олійних культур
У Раді пропонують відновити Міністерство транспорту
Китай використовує стратегічні запаси сірки як тактичний буфер перед загрозою дефі...
Україна та Німеччина обговорили експорт біометану
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом