Фермери не хочуть продавати кукурудзу, чекаючи подальше зростання цін

На ринку кукурудзи в Україні зберігається низька активність. За словами аналітиків, вчора торги були в’ялими через святкові дні, і сьогодні тенденція поки не змінилася. Про це в коментарі Latifundist.com розповів співзасновник брокерської компанії White Brokers Костянтин Халахандрик.
Щодо цін, то вчора великі партії від 5 тис. т торгувалися по 237–238$/т, а дрібніші обсяги — 236–237$/т.
«Фермери продовжують переважно «сидіти на товарі», нічого продавати ніхто не хоче, всі чекають подальше зростання цін», — говорить брокер.
Вони вважають, що саме їхня стратегія стримування товару підтримує ціни, хоча основним драйвером є поступове зростання котирувань на світових ринках і активні закупівлі трейдерів у портах, зазначає Халахандрик.
За його словами, наразі трейдери продовжують формувати довгі позиції в очікуванні торгової війни між ЄС і США, яка може зробити американську кукурудзу менш конкурентною, особливо на ринку Іспанії.
Халахандрик говорить, що щодо експорту в Туреччину, то конкуренція з боку Аргентини зростає — турки повідомляють про надходження кукурудзи панамаксами з Південної Америки, хоча ця інформація поки не підтверджена.
У найближчій перспективі суттєвого падіння цін на кукурудзу не очікують. Навіть якщо котирування трохи просядуть, це лише знизить ліквідність — фермери не продаватимуть за низькими цінами, адже мають достатній фінансовий запас і готові тримати зерно до нового сезону, маючи досвід роботи з великими перехідними залишками, додав брокер.
Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві.
Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!
Читайте також
Як ШІ та цифровізація трансформує агробізнес?
Аргентина завершує збирання гарного урожаю соняшника, що посилює тиск на ціни в Ук...
В ІМК розповіли, скільки засіють кукурудзою та соняшником
Експорт зерна із США залишається на високому рівні завдяки конкурентоспроможним цінам
152 підприємства вже в програмі компенсації агротехніки
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом