ФАО зафіксував зростання цін на зернові, молочну продукцію та м’ясо у квітні

Джерело:  ФАО
фао

Середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО (ІПЦФ) у квітні 2025 року склало 128,3 пункта, що на 1,2 пункта (1,0%) вище за березневий показник. Зростання цін на зернові, молочну продукцію та м’ясо переважило зниження цін на цукор і рослинні олії. Загалом ІПЦФ був на 9,0 пункта (7,6%) вищим за показник минулого року, але на 31,9 пункта (19,9%) нижчим за рекордний рівень березня 2022 року.

Індекс цін на зернові ФАО у квітні досяг 111,0 пункта, що на 1,3 пункта (1,2%) вище за березень, але на 0,6 пункта (0,5%) нижче за торішній показник. Зростання цін на пшеницю було незначним через скорочення експорту з Росії, коливання валютних курсів та послаблення долара США. Ціни на кукурудзу зросли через сезонне скорочення запасів у США та зміни в тарифній політиці, зокрема відмову від тарифів на імпорт до Мексики. Ціни на рис зросли на 0,8% через попит на ароматичні сорти та скорочення поставок із В’єтнаму.

Індекс цін на рослинні олії ФАО знизився до 158,0 пункта, що на 3,7 пункта (2,3%) нижче за березень, але на 20,7% вище за минулорічний рівень. Зниження цін на пальмову олію через зростання виробництва в Південно-Східній Азії компенсувало зростання цін на соєву та рапсову олії, тоді як ціни на соняшникову олію залишалися стабільними. Скорочення поставок із Чорноморського регіону підтримує високі ціни на соняшникову олію порівняно з минулим роком.

Індекс цін на м’ясо ФАО зріс до 121,6 пункта, що на 3,7 пункта (3,2%) вище за березень і на 5,0 пункта (4,3%) більше, ніж торік. Найбільше зросли ціни на свинину в ЄС через попит після зняття обмежень на імпорт із Німеччини. Ціни на яловичину в Австралії та Бразилії зросли через обмежену пропозицію, а на баранину – через попит ключових ринків. Ціни на м’ясо птиці зросли помірно через скорочення виробництва в Бразилії.

Індекс цін на молочну продукцію ФАО склав 152,1 пункта, що на 3,5 пункта (2,4%) вище за березень і на 28,4 пункта (22,9%) більше, ніж торік. Ціни на масло досягли історичного максимуму через скорочення запасів і високий попит у Європі. Ціни на сухе молоко та сир також зросли через внутрішній попит і скорочення пропозиції в Океанії. Зниження цін на цукор на 3,5% до 112,8 пункта було спричинене невизначеністю в економіці, високим виробництвом у Бразилії та падінням цін на нафту.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!