ФАО прогнозує виробництво пшениці в Україні у 2025 році на рівні нижче середнього за останні п’ять років

Прогноз ФАО щодо світового виробництва пшениці у 2025 році загалом залишився без змін порівняно з першим оглядом у березні. Світовий обсяг виробництва пшениці прогнозується на рівні 795 млн т, що відповідає показнику попереднього року після підвищення оцінок на 2024 рік, йдеться у звіті організації.
В Україні виробництво пшениці у 2025 році очікується на рівні нижче середнього за останні п’ять років через наслідки війни, а суха погода ймовірно призведе до помірного річного зниження врожаю.
Стан посівів озимої пшениці в основних країнах-виробниках Північної півкулі за останній місяць практично не змінився. У Європейському Союзі офіційні дані вказують на обсяг виробництва пшениці в 135,5 млн т, що на 12% більше, ніж роком раніше, завдяки збільшенню площ посівів і врожайності після погодних невдач 2024 року. Проте нестача опадів на сході регіону створює помірний ризик для потенціалу врожайності.
У росії через низький рівень ґрунтової вологи та зменшення посівних площ прогнозується скорочення виробництва у 2025 році.
У США загальне виробництво пшениці у 2025 році, за прогнозами, знизиться через нижчу врожайність: більша площа посівів озимої пшениці постраждала від посухи порівняно з минулим роком.
У Канаді, де основний період посівної почнеться у травні, попередні прогнози вказують на розширення площ під пшеницею через зростання цін, однак це, ймовірно, буде компенсовано зниженням врожайності, тому обсяг виробництва залишиться приблизно на рівні минулого року, хоча й перевищить середній п’ятирічний показник.
Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві.
Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!
Читайте також
ТEUS – Спонсор Ексклюзивного Вечора Нетворкінгу в рамках BLACK SEA GRAIN.KYIV
Президент підписав закон про добросовісного набувача землі
Понад половина експорту сої зі США тепер оподатковується митом у розмірі 44%
На Буковині планують засіяти більше ярих зернових і зернобобових культур
Китай нарощує імпорт молочних продуктів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом