ФАО назвала три основні напрямки діяльності в Україні для впровадження ініціатив у 2023 році
На заході Глобального форуму з питань продовольства та сільського господарства (GFFA) у Берліні Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) та уряд Німеччини спільно організували в суботу спеціальну зустріч для міністрів країн G7, присвячену ситуації в Україні та плануванню подальшої роботи щодо подолання наслідків війни для українського народу, забезпечення засобів до існування та виробництва сільськогосподарської продукції.
Головний економіст ФАО Максимо Тореро Каллен представив оновлену інформацію щодо Плану швидкого реагування ФАО для країни на 2023 рік, окресливши три основні напрямки діяльності, які потребуватимуть фінансування у розмірі 205 млн доларів США.
Заходи включають:
- відновлення продовольчої безпеки та забезпечення продовольчої незалежності для півмільйона сільських домогосподарств уздовж лінії фронту або інших районах, що зазнали значного впливу, через надання насіння, кормів та грошової допомоги;
- відновлення критично важливих продовольчих ланцюжків доданої вартості через надання дизельних та газових генераторів, насіння пшениці, ячменю, вівса та гороху, тимчасових та довгострокових модульних зерносховищ та забезпечення інших потреб;
- посилення критично важливих елементів агропродовольчої системи через зміцнення потенціалу у галузі тестування та сертифікації альтернативних маршрутів експорту зерна, відновлення ветеринарних служб, партнерство зі спеціалізованими організаціями для сприяння знешкодженню вибухонебезпечних предметів на сільськогосподарських угіддях та проведення оцінки збитків та втрат.
Зустріч проводив Джем Оздемір, Федеральний міністр продовольства та сільського господарства Німеччини.
На зустрічі також були присутні Микола Сольський, Міністр аграрної політики та продовольства України, та Володимир Болеа, Міністр сільського господарства та харчової промисловості Республіки Молдова, які постраждали від конфлікту. У заході також взяли участь міністри та високопосадовці з Канади, Франції, Італії, Японії, Польщі, Румунії, Великої Британії, Європейського Союзу та Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).
У 2022 році у межах реалізації програм ФАО було розподілено понад 26 000 зернових рукавів, призначених для зберігання понад 5 мільйонів тонн зернових, оскільки інфраструктура України була пошкоджена; на початку року надано насіння овочів та насіннєву картоплю для понад 30 000 домогосподарств, а також надано понад 5 000 тонн насіння озимої пшениці для підтримки дрібних фермерських господарств.
ФАО також надала багатоцільову грошову допомогу для понад 2 000 вразливих сільських домогосподарств, зокрема у Дніпропетровській, Херсонській та Запорізькій областях.
«Програми ФАО в Україні, що реалізуються спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України та місцевими адміністраціями в кожній області, є гарним прикладом нашого стратегічного підходу, що поєднує гуманітарну допомогу та інвестиції для забезпечення середньострокової та довгострокової стійкості у контексті зв‘язку між гуманітарною роботою та програмами розвитку та розбудови миру», ‒ зазначив Тореро під час презентації Плану швидкого реагування ФАО для країни.
Згідно з даними ФАО, кожне четверте сільське домогосподарство скоротило або припинило сільськогосподарське виробництво через війну, водночас більш ніж кожен третій з них здійснив це у районах уздовж лінії фронту. Це створило проблему продовольчої безпеки для місцевого населення країни, яка традиційно була потужним експортером продовольства. У 2022/2023 маркетинговому році експорт зернових з України скоротився майже на 30 відсотків.
Читайте також
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
Україна у 2024/25 МР вже експортувала 80% прогнозованого обсягу ріпаку
Австралія у жовтні збільшила експорт пшениці на 20%
Kernel не буде виплачувати дивіденди
Цьогорічний Різдвяний стіл обійдеться українцям у 1365 гривень
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом