Експортні ціни на UCO виросли на 100 $/т після оголошення Китаєм про скасування пільг

Джерело:  GrainTrade
бочка

Рішення Китаю скасувати податкові пільги на експорт відпрацьованої рослинної олії скоротить поставки, що призведе до  збільшення вартості сировини для виробників біопалива по всьому світу, та у довгостроковій перспективі покращить конкурентоспроможність китайського біопалива на основі UCO.

Нагадаємо, що 15 листопада Мінфін КНР оголосив про скасування з 1 грудня 13% пільги на експортне мито на хімічно модифіковані тваринні, рослинні або мікробіологічні олії та жири, що шокувало ринки.

Китай є найбільшим світовим експортером відпрацьованої рослинної олії та виробленого з неї біодизеля. У 2023 р основним покупцем такої олії стали США, а покупцем біодизеля на основі UCO був ЄС.

За даними S&P Global Commodity Insights, з 19 по 21 листопада ціна на відпрацьовану олію UCO у Північній Азії виросла на 100 $/т до 1000 $/т, тоді як встановлена Platts ціна UCO на умовах FOB Straits за цей період виросла з 905 $/т до 950 $/т. Водночас в Китаї спотові ціни на олію UCO з 15 по 21 листопада впали з 930 $/т до 841 $/т.

Експерти Rossari Biotech Ltd вважають, що скасування пільги збільшить експортну вартість UCO на 103 $/т, що знизить обсяги її експорту з Китаю, які стрімко зростали. Нарощування внутрішньої пропозиції на тлі зростання цін на сировину для іноземних конкурентів підвищить конкурентоспроможність китайського біопалива на основі UCO. Деякі китайські експортери UCO вже порушили умови поставок, тому покупці почали шукати інші джерела для закупівлі сировини та вже активізували попит на малайзійську UCO. Проте у довгостроковій перспективі дії Трампа на посту Президента США можуть більше вплинути на ціни китайської UCO, ніж скасування експортних пільг.

Причиною зміни податкового режиму аналітики вважають наміри Китаю приділити більше уваги галузі біопалива. У серпні була оприлюднена політична мета запровадити частку екологічно чистого авіаційного палива в суміші SAF в межах 2% до  2025 р та збільшити її до 15% до 2030 р. Для виконання 2% мандата SAF Китаю знадобиться 2,5 млн т SAF, для виробництва якої потрібно понад 3 млн т UCO у вигляді сировини.

За даними митниці, за 9 місяців 2024 р Китай експортував 2,12 млн т UCO, що перевищує 1,406 млн т, експортованих за весь 2023 р. Також він планує ввести на 2025 р першу експортну квоту на морське бункерне паливо, змішане з біодизелем В24, щоб підтримати виробників біопалива, які постраждали від введення ЄС антидемпінгових тарифів на початку цього року.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!