Експортери припиняють постачання фруктів та овочів до рф через нові валютні ризики
За даними EastFruit, нещодавно було кілька скасування раніше узгоджених поставок фруктів та овочів до росії з Туреччини, Єгипту та Ірану через різку девальвацію російського рубля та нові валютні ризики при торгівлі з цією країною. Експортери з цих країн тепер обережніші і вимагають перегляду цін, щоб відобразити зрослі валютні ризики.
Наразі росія відчуває галопуючу щотижневу інфляцію, споживчі ціни зросли на 0,37% за останній тиждень. Це призвело до того, що річна інфляція досягла 7,4%, наближаючись до прогнозу центрального банку на весь рік 8,0-8,5%. Однак економісти не довіряють цим офіційно заявленим цифрам та оцінюють, що реальна інфляція у 2024 році може досягати 40-60%, що відповідає середньому зростанню роздрібних цін на продукти харчування. Зусилля Центрального банку щодо заборони інфляції шляхом підвищення ставки рефінансування не дали результатів.
Для порівняння, росія востаннє зазнавала таких високих темпів інфляції у 1990-х роках. Цей період був відзначений значними економічними потрясіннями після розпаду Радянського Союзу. Однак на той час ціни на нафту і газ, ключові джерела доходів російського бюджету, були значно нижчими, ніж сьогодні.
Серед основних продуктів, звинувачених у високій інфляції, — овочі, картопля та фрукти, ціни на які значно зросли:
- Картопля: ціни зросли на 350% з грудня минулого року, в основному через несприятливі погодні умови та скорочення посівних площ.
- Овочі: ціни на такі продукти, як огірки, майже потроїлися за рік, середня оптова ціна тепер у 2,8 рази вища, ніж торік.
- Фрукти: російський рубль втратив близько 20% своєї вартості по відношенню до долара з початку серпня, що посилило інфляцію. Ця девальвація зробила імпортні товари, включаючи фрукти, дорожчими, що ще більше збільшило ціни.
Ситуація тільки погіршуватиметься зі зростанням попиту перед святами, тоді як внутрішні запаси вичерпуються. Також розпочався сезон масового імпорту тепличних овочів, які завжди значно дорожчі за місцеву продукцію.
Читайте також
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
Україна оновлює експортну стратегію і розширює ринки збуту – Віталій Коваль
У Франції до комбікормів почали додавати більше кукурудзи
Україна. Пшениця 2024/25 – реалізовано 55% меморандуму
Зниження виробництва соняшнику в Україні зменшить обсяг пропозицій соняшникової ол...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом