Експорт зерна з України морським шляхом поступово відновлюється
Пройшов місяць після того, як перше судно із зерном пройшло через новий судноплавний коридор в Чорному морі всупереч погрозам росії, повідомляє УкрАгроКонсалт із посиланням на Bloomberg.
Більше 30 суден зайшли в порти в районі Великої Одеси з моменту вступу в силу коридору в середині вересня, свідчать дані Bloomberg. Серед їхніх вантажів близько 1 млн тонн зерна, повідомив цього тижня народний депутат аграрного комітету Верховної Ради України Дмитро Соломчук.
Це вказує на те, що ризикована ставка України на морські перевезення агропродукції є не просто символічною, вона відвойовує певний контроль над торгівлею зі своїх чорноморських портів.
Україна встановила свій тимчасовий маршрут із портів Великої Одеси після того, як в липні росія вийшла із «зернової угоди». Спочатку судновласники побоювалися працювати там, оскільки росія погрожувала розглядати будь-які кораблі, які пливуть до України, як такі, що перевозять зброю.
Тим не менш, хоча кількість суден зростає, ризики залишаються.
«Це все одно небезпечно і дуже ризиковано», – заявив гендиректор «УкрАгроКонсалт» Сергій Феофілов. «Цей новий альтернативний коридор збільшить експорт України, але наскільки це буде важливо, подивимося».
Українські фермери зараз у розпалі збору врожаю, і врожай виявився більшим, ніж очікувалося, що робить цей час життєво важливим для експорту. Соломчук сказав, що країна зіткнеться з проблемою зберігання зерна протягом кількох тижнів, якщо поставки не відновляться.
Згідно з підрахунками Bloomberg з використанням даних Marine Traffic, 32 судна, які заходили в порти України протягом місяця з 16 вересня, мали загальну місткість близько 1,4 млн тонн. Це дорівнює обсягу, відвантаженого «зерновим коридором» в перший місяць його роботи, але це все одно це лише 1/3 від обсягів, які пройшли цим маршрутом, коли він працював найбільш ефективно.
Кораблі тепер обережно підходять ближче до узбережжя країн-членів НАТО Болгарії та Румунії, щоб зменшити ризики. Деякі судна, які користуються новим маршрутом, вимкнули свої сигнали про місцезнаходження, коли вони досягли чорноморських портів, свідчать дані стеження за судами.
Принаймні 9 із суден, які заходили в українські чорноморські порти, були суднами Panamax, одні з найбільших суден, які перевозять зерно в усьому світі, показуючи, що деякі власники суден готові ризикнути відправити більші та цінніші судна в Україну, незважаючи на потенційну небезпеку.
Окрім врожаю, кораблі також перевозили такі товари, як залізна руда. Початковий коридор ООН дозволяв транспортувати лише зерно, продукти харчування та добрива.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Польські фермери розпочали блокування руху вантажівок перед ПП “Медика-Шегин...
Озимі зернові на більшості території країни перебувають у стані вимушеного зимовог...
МХП збільшив прибуток до $141 млн
Індія може поставити рекорд зі збирання кукурудзи
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом