Експорт зерна та олійних культур із США зріс у 2024 році без підтримки з боку Китаю

Джерело:  OleoScope
США

Більшість світових імпортерів минулого року скористалися рясним та дешевим постачанням американських сільськогосподарських товарів, закуповуючи великими оптовими партіями соєві боби та кукурудзу. Але Китай певною мірою залишився осторонь цього ажіотажу, зазначають аналітики Reuters.

При цьому середні експортні ціни впали більш ніж на одну п’яту порівняно з 2023 роком. За даними Бюро статистики США, зниження вартості призвело до того, що ця група товарів принесла на 5% менше доходу, ніж роком раніше, однак у фізичному вираженні обсяги відвантажень зросли на 22% порівняно з минулим роком, що стало найбільшим річним зростанням за десятиліття.

Відправка вантажів по тоннажу до Мексики, що займає 2-е місце, і Колумбію, що займає 4-е місце, побили рекорди, піднявшись на 29% і 20% вище за попередні максимуми відповідно. Обсяги експорту в Японію, що знаходиться на 3 місці та Південну Корею (5 місце), зросли на 43% і 107% за рік відповідно, досягнувши шести- і трирічних максимумів. На ці чотири країни припало 44% загального обсягу експорту товарів АПК.

Китай був чи не найбільшим пунктом призначення для масового експорту США минулого року, закупивши 24% від загального обсягу експорту, хоча він і знизився на 5% порівняно з минулим роком. Це стало п’ятирічний мінімум торговельного балансу з урахуванням періоду торгових війн. Проте активніша участь інших імпортерів є позитивним знаком, особливо з урахуванням побоювань учасників галузі, що деякі ринки можуть відвикнути від сільського господарства США, особливо азійські напрями, зазначають аналітики видання.

У вартісному вираженні експорт сільськогосподарської та пов’язаної з нею продукції зі США у 2024 році становив $191 млрд, що трохи більше, ніж у 2023 році. Це третій за величиною показник за всю історію в номінальному вираженні, але нижче за максимум 2022 року в $213 млрд. Канада, яка поряд з Китаєм і Мексикою входить до трійки найбільших ринків для сільськогосподарської продукції США, стала провідним напрямком поставок американської сільськогосподарської продукції в 2024 році. На ці три країни припало $91 млрд або 48% сільськогосподарського експорту і ця відсоткова частка відповідає показникам попередніх трьох років.

Хоча ціни на оптові товари знизилися у 2024 році, експортні ціни на інші провідні сільськогосподарські товари зросли та принесли більше доходів, ніж роком раніше. Ціни на яловичину, свинину, горіхи та молочні продукти зросли за рік, склавши $37 млрд експорту та близько 19% від загального обсягу. Ці чотири товари увійшли до семи основних сільськогосподарських експортних товарів поряд з кукурудзою, соєвими бобами та лісовою продукцією.

Крім Мексики та Колумбії, минулого року обсяги експорту сільськогосподарської продукції США досягли щонайменше десятирічного максимуму до Великої Британії, Індії, Домініканської Республіки та Гватемали. Хоча розміри цих ринків тьмяніють порівняно з китайським, їх підтримка та розширення ніколи не зашкодить, особливо коли під питанням торгівля з більшими партнерами.

Раніше стало відомо, що частка імпорту сої до Китаю зі США знизилася з 40% до 18%, у той час як частка Бразилії зросла з 46% до 74%.

Позначки:, , , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!