Експорт шротів з Індії скоротився на 12,39%

Індія зафіксувала зниження експорту олійних шротів на 12,39% у період з квітня по лютий 2024/25 МР. Загальний обсяг поставок становив 39,33 млн тонн, що значно менше порівняно з 44,90 млн тонн за аналогічний період минулого року. Головними причинами падіння стали слабкий попит на ріпаковий шрот та надлишкова пропозиція соєвого шроту на світовому ринку.
Експорт ріпакового шроту скоротився на 17,53% до 16,82 млн тонн, а його експортна ціна впала з 270 до 190 доларів за тонну. Постачання касторового шроту також знизилося на 21,44% до 2,74 млн тонн. Крім того, заборона на експорт знежирених висівок рису, що діє з серпня 2023 року, суттєво вплинула на виробників у східних регіонах Індії, спричинивши падіння внутрішніх цін із 13 500 рупій за центнер до 8 500 рупій.
Експорт соєвого шроту залишився майже незмінним – 19,40 млн тонн проти 19,34 млн тонн у минулому році, завдяки попиту з боку Німеччини та Франції. Проте у період із жовтня по лютий обсяги постачань впали на 23%, що пов’язано з перенасиченням ринку та слабким попитом. Водночас ціна соєвого шроту знизилася з 380 до 360 доларів за тонну.
Південна Корея залишилася одним із головних покупців, імпортувавши 6,14 млн тонн олійних шротів, включаючи 3,94 млн тонн ріпакового шроту. Зниження імпорту з Індії зафіксували В’єтнам, Таїланд і Бангладеш. Водночас країни Європи стали ключовими покупцями індійського соєвого шроту, придбавши 5,95 млн тонн за цей період.
Загалом індійський ринок олійних шротів стикається з викликами, спричиненими слабким світовим попитом і надлишковою пропозицією. Незважаючи на стабільні поставки соєвого шроту до Європи, ціновий тиск та торговельні обмеження продовжують впливати на сектор.
Читайте також
Пальмова олія знову стала дешевшою за соєву олію
Поромне сполучення могло б скоротити логістичне плече до країн Середньої Азії та К...
Торговий дефіцит США підстрибнув до історичного максимуму через мита Трампа
Попит з боку Туреччини та Індії підтримує ціни на українську соняшникову олію, тод...
CME запустить новий контракт на чорноморську пшеницю у червні
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом