Експорт болгарської пшениці зростає завдяки високому попиту та рекордним запасам
Великі початкові запаси, хороший експортний попит та ціни призвели до того, що експорт болгарської пшениці у 2023-2024 роках досяг 3 мільйонів тонн станом на початок листопада, що на 260% більше, ніж попереднього року, про це йдеться у звіті Служби іноземного сільського господарства (FAS) Міністерство сільського господарства США.
Проте незвичайно посушлива та тепла осінь ускладнила посів озимих зернових 2024-2025 років: сівба пшениці відстає на 26%.
Посіви жита відставали на 63%, тритикале – на 41%. Дощ пішов на початку листопада і, хоча й приніс полегшення, кардинально не змінив ситуацію, повідомили у FAS.
Очікується, що збільшення кількості дощів які прогнозується, сприятиме ранньому розвитку озимих зернових. А також те, що посів триватиме до кінця місяця.
Початкові прогнози передбачають виробництво пшениці у розмірі 6,3 млн. тонн. Для порівняння: остаточні дані про виробництво 6,8 млн тонн за 2023–2024 роки.
Близько 48% урожаю має фрезерну якість порівняно з 66,3% у 2022 році через несприятливі погодні умови та недостатню кількість сонячного світла.
“Це також найнижча частка продовольчої пшениці за останні п’ять років”, – сказали у FAS.
Фермери прагнули продати продукцію через гарну врожайність і рекордні кінцеві запаси. Хоча ціни були нижчими, ніж у попередньому маркетинговому році, вони все ж таки забезпечили виробникам позитивну маржу, зазначили у FAS.
З 3 мільйонів тонн експорту 2,2 мільйона тонн було експортовано до країн, які не входять до ЄС. Основними напрямками за межами ЄС були Південна Корея, Індонезія, Таїланд, Марокко та Алжир.
Читайте також
Агро-Регіон зменшив вартість логістики до 30%
Половину світової торгівлі агропродукцєю контролюють чотири компанії,але конкуренц...
Підприємства невдовзі зможуть забронювати працівника після місяця роботи
Вірменія продовжила заборону на експорт зернових
Група АГРОТРЕЙД завершила випробування нових сортів та гібридів озимих культур
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом