Експерт розповів, як оптимізувати агровиробництво в умовах війни
Без оптимізації процесів та підлаштування під ситуацію не обходиться ніхто. Багато підприємств «переосмислили» сівозміну, зменшуючи площі під культурами, які потребують і живлення багато і затрат при збиранні та доробці врожаю.
Про це йдеться у матеріалі «Оптимізація виробництва в умовах війни: поради фахівців».
Дехто змінив схеми внесення добрив, орієнтуючись на їх наявність та перспективи майбутньої врожайності. Хтось намагається зекономити на засобах захисту, прораховуючи можливий вплив на кінцевий результат.
«Зараз усі намагаються оптимізувати свої виробничі процеси. Але тут складно дати якісь рекомендації, які були б однаково ефективними для всіх. Потрібно розглядати кожен випадок окремо. Проте деякі рекомендації можна дати», — зазначає Олександр Хмелюк, керівник агродепартаменту LNZ Group.
Зокрема, експерт радить:
- зменшити кількість обробітків ґрунту, особливо під культури, що мають великий розмір насінин;
- частково можна зменшити площі посівів культур, що потребують високих норм внесення азотних добрив. Проте сівозміну суттєво змінювати не варто, зламати — дуже легко, але потім на її відновлення потрібно буде кілька років;
- складні (стартові) добрива — можна зменшити їх норму внесення або зовсім не вносити на більш родючих чорноземах та сірих ґрунтах, або при систематичному їх внесенні у попередні роки;
- не найкращим рішенням буде зменшення норми висіву культур. Економія так собі, а урожайність знизиться істотно. Доцільним буде застосувати підхід: кращому полю і технології — «кращий» гібрид/сорт (інтенсивного типу, з високим потенціалом урожаю). І, навпаки, гіршому полю та технології — пластичний гібрид/сорт;
- у системі захисту резервів не багато. Контроль бур’янів є обов’язковим. У контролі шкідників можна змінити стратегію превентивного внесення на контроль чисельності шкідників по факту появи на полі. На контролі хвороб економити не варто, проте, якщо є така необхідність — економити слід на внесеннях на пізніх етапах розвитку культури, тоді як на ранніх контроль є обов’язковим. До того ж можна замінити використання дорожчих оригінальних продуктів на їх дешевші, але без втрати ефективності, генеричні аналоги.
«І головне: слід розуміти, що недотримання технології вирощування призведе до зниження урожайності. І тут кожен для себе має знайти баланс можливостей і очікуваного результату», — наголосив експерт.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Україна може заповнити ніші в ЄС після реструктуризації агровиробництва
Експорт пальмової олії у листопаді з Малайзії знизився на 5%
Україна виготовила понад 1 млн тонн цукру
Як менший врожай зернових вплине на аграрний експорт
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом