Експерт радить не використовувати цьогорічний урожай сої як насіння в наступному сезоні
Дощові вересень та жовтень спричинили втрати по кількості та якості врожаю сої. Тому краще не використовувати цьогорічний урожай культури як насіння у наступному сезоні.
Про це у коментарі для SuperAgronom.com зауважив Григорій Опанасенко, агроном-дорадник, керівник та засновник ТОВ «Вруно».
За його словами, через затяжні дощі наразі соя перезволожена. Й один з головних ризиків — коли опади припиняться, настануть сонячні дні, відбудеться підвищення температури повітря і в процесі висихання відбуватиметься розтріскування бобів і висипання насіння. Тобто частину врожаю буде втрачено.
«Друга проблема стосується передусім ранньостиглих сортів, які досягли фізіологічної стиглості саме перед початком дощового періоду. І хоч за вологістю зерно не завжди досягало стандартів, але було на межі з ними, все ж ті, хто наважився зібрати урожай тоді, зараз виграли. Бо господарства, які чекали, поки вона висохне, дуже сильно прогадали. Тому що ця соя фізіологічно стигла, а зараз вона почала проростати, а в деяких випадках і пліснявіти. Я бачив це сам наочно, відвідувавши господарства в різних регіонах країни», — зазначив Григорій Опанасенко.
За його словами, щодо пізньостиглих сортів, які ще стоять зелені чи тільки починають скидати листя, то ситуація не така критична, але все одно тривожна. Бо тривалі дощі призвели до вимивання білка і знов-таки до втрати якості.
«Але найголовніше — багато хто сподівається на те, що збере насіння і наступного року посіє. Я ж вважаю, що абсолютно не потрібно орієнтуватися на урожай цього року для його висіву наступного. Звісно, дехто вже продав минулорічний урожай, але якщо в когось іще є залишки, то їх варто перевірити, очистити і використати як насіння в наступному сезоні. Бо я переконаний, що цьогорічна соя і по схожості, а особливо по бактеріозу, буде непридатна для сівби», — наголосив експерт.
P.S. Як відомо, в Україні склалась ситуація, що більшість виробників сої (особливо дрібніших) вирощують ГМО-сорти. Які в Європі заборонені. Тому логістика завезення насіння вищих репродукцій переважно невигідна. Відповідно, на значній частині площ під ГМО-соєю висівається насіння вже 5-10-12-ї репродукції. Тобто зазвичай виробники вирощують сою з насіння, вирощеного власноруч, тому проблема отримання якісного насіння сої для сівби під урожай наступного року стоїть дуже гостро.
Читайте також
Україна готова допомогти Сирії з недопущенням продовольчої кризи, – Зеленський
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
АГРОТРЕЙД вперше експортував пшеницю до Бангладеш
Скасовано Наказ №19 Одеської ОВА від 18.08.2023 року про регулювання експорту зерн...
У Німеччині запустять промислове виробництво клітинного культивованого молока
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом