Ефіопія розширює виробництво пивоварного ячменю, щоб скоротити імпорт

пивоварный ячмень

Ефіопія зробила черговий крок до зміцнення власного виробництва пивоварного ячменю. Державний Інститут сільськогосподарських досліджень (EIAR) підписав меморандум про співпрацю з чотирма провідними виробниками солоду, щоб покращити селекцію, виробництво насіння, якість зерна та впровадження сучасних технологій вирощування культури.

До партнерства долучилися компанії Asella Malt Factory, Gondar Malt Factory, ефіопський підрозділ Soufflet та Boortmalt. Учасники проєкту спільно працюватимуть над створенням нових сортів пивоварного ячменю, розвитком системи насінництва та підвищенням якості сировини для солодової промисловості.

Уряд країни прагне скоротити залежність від імпортного пивоварного ячменю, оскільки попит з боку пивоварної галузі продовжує швидко зростати. За оцінками USDA, щороку ефіопські солодові підприємства та пивоварні використовують близько 265 тис. т пивоварного ячменю, однак внутрішнє виробництво поки що не здатне повністю задовольнити ці потреби. У сезоні 2026/27 країна, за прогнозами, імпортує близько 90 тис. т культури, що значно перевищує середній показник останніх п’яти років.

Додатковим стимулом для розвитку місцевого виробництва стали зміни в податковій політиці. Пиво, виготовлене повністю з ячменю, вирощеного та переробленого в Ефіопії, оподатковується за нижчою ставкою, ніж продукція з використанням імпортного солоду. Це має підвищити зацікавленість пивоварних компаній у закупівлі місцевої сировини та підтримати фермерів.

Експерти прогнозують, що ринок пива та безалкогольних напоїв в Ефіопії протягом наступного десятиліття зросте приблизно на 15%, а потреба у пивоварному ячмені вже найближчими п’ятьма-сімома роками може перевищити 300 тис. т на рік. Влада очікує, що співпраця науки та бізнесу дозволить наростити внутрішнє виробництво, покращити якість зерна та поступово скоротити імпорт.

Позначки:

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

Secret Link