Ефіопія прагне самозабезпечення зерном, але імпорт пшениці залишається критично важливим
Незважаючи на зростання внутрішнього виробництва до 6,5 млн. тонн, попит з боку переробників та харчової промисловості перевищує пропозицію.
Згідно з звітом FAS USDA, у сезоні 2025-26 прогнозується помірне зростання виробництва пшениці (до 6,5 млн тонн) та кукурудзи (до 10,3 млн тонн). Однак потреба в пшениці оцінюється в 7,82 млн. тонн, що зберігає залежність від імпорту.
Основні тренди ринку:
- Іригація: Площі зрошуваної пшениці зросли з 3,5 тис. га у 2011 році до 2,7 млн га у поточному сезоні.
- Ціни: Внутрішні ціни на зерно в Ефіопії залишаються вищими за світові через високі логістичні витрати і вартість ресурсів.
- Переробка: У країні працюють близько 500 млинів, але їх завантаження часто нижче 50% через брак оборотного капіталу та нестабільних поставок.
- Тарифи: Введено 25% мито на імпорт пшеничного борошна для підтримки місцевих борошномелів.
Очікується, що імпорт пшениці в сезоні 2025–26 скоротиться на 24% до 1,3 млн. тонн через дефіцит іноземної валюти та нових імпортних мит.
Читайте також
Перезавантаження експортної логістики 2026: тарифи, пропускна здатність і нова реа...
USDA підвищив прогноз попиту на соняшник у Туреччині до шестирічних максимумів
В АГРОТРЕЙД закладають нові досліди промислових конопель
Ф’ючерси на соєві боби зросли
Заморозки в Чорноморському регіоні сформували нервовий фон на ринку пшениці — брокери
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом