Ефективні світові поставки кукурудзи прямують до 29-річних мінімумів
![кукурудза](https://ukragroconsult.com/wp-content/uploads/2024/01/corn-2001.jpg)
За прогнозами, світові запаси кукурудзи цього року досягнуть 11-річного мінімуму щодо попиту. Але якщо розглядати запаси кукурудзи, фактично доступні для світового ринку, то цей рубіж наближається до трьох десятиліть.
Китай, який є імпортером зерна, зберігає на складах величезну кількість кукурудзи, що більш ніж у п’ять разів перевищує запаси Сполучених Штатів, які посідають друге місце за запасами кукурудзи. Тому Китай іноді виключають із світових балансів зерна, щоб отримати більш реалістичне уявлення про наявні запаси.
За оцінками Міністерства сільського господарства США, після вирахування Китаю світові запаси кукурудзи на кінець 2024-25 років. знаходяться на 12-річному мінімумі та становлять близько 87 млн метричних тонн.
Пропозиція стає ще більш обмеженою, якщо зіставити її з попитом. У 2024-25 роках відношення світових запасів кукурудзи до попиту без урахування Китаю становитиме 7,8%, що є найнижчим показником з 1995-96 років. Це порівняно із середнім чотирирічним показником у 9,2% та середнім 20-річним показником у 11%.
За прогнозами, запаси кукурудзи в Бразилії, яка є другим експортером, знаходяться на найнижчому рівні за понад два десятиліття, а запаси в Україні та Європейському Союзі є найтоншими за більш ніж десятиліття. Запаси в США тепер вважаються скромними, тоді як раніше очікували значні обсяги.
Навіть якщо додати Китай, ситуація залишається дещо напруженою. За даними USDA, у 2024-25 роках світові запаси кукурудзи становитимуть 20,3%, що є найнижчим показником із 2013-14 років. Це порівняно із середнім показником за десятиліття у 24,6% та мінімальним показником за цей період у 22,2%.
Протягом більшої частини 2000-х та початку 2010-х років рівень запасів до використання був значно нижчим, зазвичай менше 15%. Це може змусити нинішню ситуацію здаватися менш екстремальною, але погляд на китайські акції, можливо, пояснює різницю.
КИТАЙСЬКА ГОЛОВОЛОМКА
У середині 2000-х років на Китай припадало близько 30% світових кінцевих запасів кукурудзи, хоча на початку 2010-х років цей показник різко зріс, оскільки країна стимулювала збільшення виробництва.
В останнє десятиліття частка Китаю у світових запасах кукурудзи перевищувала 60%, а у 2024-25 роках, за даними USDA, досягне 28-річного максимуму у 70%.
У 2008 році Пекін розпочав державну програму накопичення запасів кукурудзи, виплачуючи фермерам за врожай за цінами вищими за ринкові. Вона завершилася в 2016 році на тлі стрімко зростаючих витрат уряду, який підтримував внутрішні ціни на рівні, що значно перевищує світові, мимоволі заохочуючи імпорт.
Китай продовжив субсидувати фермерів, які вирощують кукурудзу, і виробництво ще більше зросло, що пояснює великі запаси.
Виняток Китаю із глобального аналізу зернових може бути спірним, оскільки початкова передумова полягає у мінімальній участі цієї країни у світовій торгівлі. Хоча цього року Китай значно скоротив свої обсяги, протягом останніх п’яти років він був імпортером кукурудзи №1 у світі.
Однак за останні кілька років імпорт кукурудзи до Китаю становив близько 7% від його річного споживання, що вкрай мало, порівняно з іншими провідними імпортерами. Майже 100% споживання кукурудзи в Японії та Південній Кореї посідає імпорт, а в Мексиці цей показник перевищив 50%.
Ця статистика, а також величезна частка Китаю у світових запасах захищають ідею вилучення Китаю з глобального балансу кукурудзи, але його статус іноді імпортера означає, що обидва розрахунки мають сенс.
ЗАПАСИ У США
Запаси кукурудзи у Сполучених Штатах, провідному експортері, виявляться меншими, ніж передбачалося раніше. Але ситуація не така рідкісна, як у світі.
За даними USDA, у 2024-25 роках запаси кукурудзи в США становитимуть 10,2%, що нижче за 11,8% минулого року і 12,5% у середньому за десятиліття, але трохи вище за рівень початку 2020-х років.
У середині 2024 року показник на 2024-25 роки прогнозувався на рівні вищому за 14%, але високий попит плюс менший урожай призвели до скорочення запасів. Це допомогло великим спекулянтам зробити потужні «бичачі» ставки на чиказькі кукурудзяні ф’ючерси.
Однак кукурудзяні бики знають, що американські фермери готові і хочуть збільшити постачання, засіявши потенційно величезні площі цієї весни.
Хоча за своєю суттю це ведмежа сила, рясні поставки кукурудзи дозволяють Сполученим Штатам домінувати на світовому експортному ринку та забезпечувати таких покупців, як Китай, якщо він колись відновить інтерес.
Карен Браун – ринковий аналітик Reuters. Погляди, висловлені вище, є її власними.
Читайте також
Світові аграрні лідери зустрічаються на BLACK SEA GRAIN.EUROPE у Празі!
На тлі активного попиту ціни на сою зросли
На експорт пішло більше 70% узгодженої в меморандумі пшениці
Перші форвардні котирування соняшнику нового врожаю обговорюються на рівні 500–520$/т
Рада країн-виробників пальмової олії прогнозує зростання попиту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом