Дрібні фермери підростають і вже створюють конкуренцію холдингам — думка

Джерело:  Latifundist
агрохолдинг

За роки повномасштабної війни земельний ринок трансформувався. Сьогодні маленькі фермери на Заході і на північному заході підростають. Вони вже створюють конкуренцію холдингам.

Про це в інтерв’ю для Latifundist.com розповів засновник компанії Feodal Андрій Дем’янович.

Він зазначив, що компанія Feodal, як і раніше, працює з малими та середніми фермерами, і з холдингами. Менший фермер, як правило, потребує розширення земельного банку.

Як це відбувається на практиці?

«Фермер звертається: «Мені треба збільшити земельний банк». І ми рекомендуємо кроки, які йому треба зробити. Спочатку пропонуємо поглянути на ділянки без договору оренди в сільській раді на тій території, де працює фермер. Таких ділянок завжди багато, і це великий і першочерговий шмат роботи для розширення. На таких ділянках мертві і живі власники. Якщо це мертві, то треба йти до громади і укладати договір з громадою. Якщо живі, треба залучати власних «агентів». Це поштарки, продавці в крамницях, які зазвичай знають людей, можуть їх знайти і привести до фермера», — пояснив Андрій Дем’янович.

Наступний крок — перевірити, коли закінчуються договори оренди у конкурентів.

«В нашій системі можна вивантажити, наприклад, всі ділянки, у яких спливає договір у 2026 році. Тоді йти до власників переукладати ці договори, запропонувавши кращі умови. Далі робота з непроінвентаризованими ділянками. Є багато різних способів і стратегій під кожного фермера, але перші два — це база, від якої ми відштовхуємось», — підсумував засновник компанії Feodal.

Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!

Позначки:

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!