Дощі у США, Європі та Південній Америці покращують стан посівів, а в Австралії – затримують збирання
Збільшення кількості опадів у Південній Америці прискорює сівбу сої та кукурудзу, а у США – сприяє розвитку посівів озимини. На заході Європи, особливо у Франції, тривалі опади затримують збирання урожаю та сівбу, але покращують перспективи урожаю -2025.
На Середньому Заході та Рівнинах США цього тижня пройшли дощі, які покращили стан посівів, а наступного тижня новий циклон принесе в регіон ще потужніші опади. У північних районах випав сніг, і посіви озимини у Колорадо та Нью-Мексико вже захищені шаром снігу. Підвищення рівня води у Міссісіпі покращить роботу експортних річкових терміналів.
У центральній Бразилії триває сезон дощів, сприятливих для посівів сої та кукурудзи першого урожаю. На півдні кількість опадів менша, що дозволяє прискорити збирання пшениці. Соєю засіяно 70% запланованих площ, а сівба кукурудзи завершується. Наступного тижня по всій країні пройдуть сприятливі опади.
В Аргентині також пройшли дощі, які дозволили почати сівбу в оптимальні терміни. Наразі кукурудзою засіяно 36% запланованих площ, а сівба соняшника завершується. Зернова біржа Росаріо знизила прогноз урожаю пшениці з 19,5 до 18,8 млн т, кукурудзи – з 51-52 до 50-51 млн т, проте підвищила прогноз по сої – з 52-53 до 53-53,5 млн т.
Внаслідок сухої погоди посіви озимої пшениці на сході Європі знаходяться у гіршому стані, ніж у центральних та північних регіонах. Водночас опади у Франції затримують збирання кукурудзи та сівбу озимини. Наступного тижня на всій території Європи пройдуть сильні опади, які покращать стан посівів. Аналітики очікують збільшення площ під озимим ріпаком та пшеницею в ЄС на тлі зростання цін.
В Австралії останнім часом встановилася суха погода з періодичними дощами, сприятлива для збирання озимої пшениці, ячменю та каноли, проте посівам сорго та бавовни потрібно більше опадів. В наступні 2 тижні інтенсивність дощів збільшиться, але це затримає збирання урожаю.
В Україні та на південному сході рф пройшли незначні опади, які поповнили запаси вологи у верхньому шарі ґрунту. Проте дефіцит вологи на полях зберігається, а зниження температур на наступному тижні зупинить розвиток рослин. Стан посівів нижчий за середні показники, а частина посівів озимої пшениці може залишитися недосіяною.
Читайте також
На експорт пішло більше половини пшениці, узгодженої зерновим меморандумом
Різке зростання цін на вершкове масло в Україні — результат глобальних цінових тен...
Найбільший у світі виробник оливкової олії прогнозує зниження цін удвічі
Єврокомісія скасувала посилений контроль для української органічної продукції
Кабмін затвердив Стратегію розвитку сільського господарства до 2030 року
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом