Дощі подекуди спричинили масовий розвиток хвороб зернових

Джерело:  AgroTimes
хвороби

Аномальна кількість вологи, що спостерігались протягом поточного тижня, сприяла масовому розвитку та поширенню хвороб, насамперед у загущених посівах озимих та ярих зернових колосових культур.

Про це йдеться в щотижневому звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Так, борошниста роса, септоріоз охопили 5-17 макс. до 26% (Закарпатської, Миколаївської обл.) рослин. Гельмінтоспоріоз, темно-бура плямистість, осередково піренофороз, ринхоспоріоз, інші плямистості уразили 2-18% рослин. Бура листкова іржа виявлена на 2-15, осередково 22% рослин.

Кореневі гнилі уразили 3-16% рослин. У господарствах Закарпатської, Чернігівської областей на вівсі розвивається червоно-бура плямистість (3-8% рослин).

За вологої погоди розвитку набули хвороби колоса. В окремих господарствах Дніпропетровської, Закарпатської, Київської, Львівської, Одеської, Рівненської областей фузаріозом та септоріозом уражено 0,3-3% колосся. В Одеській області відмічається ураження озимої пшениці оливковою пліснявою, хворобою уражено 1-3% колосків.

Захворювання спостерігаються насамперед на загущених посівах полів зернових культур, які вирощуються по стерньовим попередникам.

Вчасно проведений захист колосу має вирішальне значення для отримання якісного та високого врожаю: якщо розглядати як органи рослини впливають на формування врожаю, то на колос припадає до 45%, тобто майже половина майбутнього врожаю залежить саме від колосу. За появи фузаріозу йдеться не лише про втрачений врожай, а й про небезпеку від ураження мікотоксинами.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!