Дефіцит кукурудзи провокує різке зростання попиту на пшеницю в Китаї

Джерело:  Feedlot
микс

Попит на пшеницю в кормових цілях у Китаї може перевищити поточний прогноз Мінсільгоспу США (USDA) у 33 млн тонн на сезон 2025/26, оскільки пропозиція кукурудзи залишається обмеженою, а ціни продовжують зростати. Про це йдеться в останньому аналітичному звіті Sitonia Consulting China Agriculture Update.

За даними компанії, ціни на пшеницю та кукурудзу у ключових регіонах, таких як провінція Хенань, практично зрівнялися, що робить пшеницю більш привабливою альтернативою у складі кормових раціонів.

Імпорт кукурудзи до Китаю значно знизився – вже майже рік не перевищує 500 тис. тонн на місяць, тоді як раніше в середньому становив близько 1,9 млн. тонн. На цьому тлі використання пшениці в кормах активно зростає: різниця в ціні між двома культурами скоротилася до $13,95 за тонну.

“З урахуванням обмеженої пропозиції кукурудзи та поточної цінової кон’юнктури, прогноз USDA щодо кормового використання пшениці виглядає заниженим і, ймовірно, буде переглянутий у бік збільшення”, – зазначають аналітики Sitonia.

У сезоні 2023/24 обсяги використання пшениці з кормовою метою в Китаї досягли 37 млн ​​тонн — тоді це було пов’язано з пошкодженими врожаями. Проте цього року зростання викликане вже не якістю зерна, а виключно ринковою ситуацією.

Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!