Дефіцит електроенергії призведе до нової хвилі підняття цін на продукти
Якщо дефіцит електроенергії буде продовжуватись на такому ж рівні як зараз, це призведе до зростання цін, в першу чергу на молочні, м’ясні, хлібобулочні вироби.
Про це повідомив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук під час прес-конференції «Війна, спека, відключення. Як працює зараз українська аграрна галузь?» у Медіацентр Україна.
«Школу підготовки до відключення електроенергії аграрії розпочали ще з осені 2022 року, але зараз ситуація важча, бо маємо серйозні втрати в енергетичній галузі. Особливо це критично в тваринництві. Вся молочно-товарна ферма підключена до генерації, тому що всі процеси — від доїння до зберігання молока потребують електрики. Ферма на 500 голів потребує на 1 годину до 100 кВт, що вимагає значних обсягів дизпалива. Відповідно затратна частина зростає і сьогодні молочка в закупівлі за червень-липень вже зросла на 3-5%. Те саме стосується і переробної галузі» — зазначає Денис Марчук.
За його словами, якщо відключення продовжуватимуться на такому ж рівні й далі це призведе до зростання цін на молочні, м’ясні, хлібобулочні вироби.
Читайте також
Преслав Райков, Eleen Marine Group, Болгарія – спікер BLACK SEA OIL TRADE-2025
У менеджменті Kernel відбулися зміни
Прибуток John Deere у третьому кварталі впав на чверть
Експортні ціни на ячмінь в Україні зростають на тлі низької пропозиції
Прогнози дощів у Кот-д’Івуарі чинять тиск на ціни на какао
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом