Дефіцит експортних яблук вплинув на ріст цін
На світовому ринку спостерігається зростання цін на українські яблука певних сортів.
Про це йдеться в огляді журналу «Садівництво по-українськи».
Такий зріст експерти журналу прогнозували ще у лютому. Натомість його забезпечила не стільки робота українських експортерів, скільки той факт, що пріоритетні сорти яблук (Роял Гала, Ред Делішес, Голден, Гренні Сміт, Фуджі) експортної якості вже майже закінчились в Україні.
«В європейських виробників яблук цих сортів також залишилось не так багато. Ці фактори переважно й вплинули на високий ціновий тренд, – розповів Володимир Гуржій, керівник компанії USPA Fruit. – Ціни на міжнародних ринках вищі ніж рік тому, але, якщо аналізувати економіку поставки, то до довоєнних показників по значенню чистого прибутку, експортерам ще далеко».
Раніше ми повідомляли, що в українських сховищах виробників яблук на сьогодні залишається значно менше продукції, ніж це було рік тому.
Цього року був постійний попит на зелений Гренні Сміт, констатують українські експортери.
«Раджу всім, в кого є цей сорт, постаратись виростити його без рожевих бочків, або ж робити пресортінг в саду під час збирання.
«Греннік» має бути зеленим», – зауважив Володимир Гуржій.
Другий хіт сезону, який тримається на верхівці світового яблуневого «чарту» не перший рік, – Роял Гала.
«Мене постійно питають скільки ще буде існувати стійкий попит на Роял Галу, адже багато виробників дослухались порад та насаджують саме цей сорт, – пояснив Гуржій. – Довгостроково прогнозувати такі речі майже не можливо, а в горизонті п’яти років, я бачу високий попит. Як підтвердження моєї гіпотези, ми бачимо, що Роял Гала закінчилась за декілька місяців до кінця сезону, а чи це не найкраще підтвердження».
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Україна може заповнити ніші в ЄС після реструктуризації агровиробництва
Експорт пальмової олії у листопаді з Малайзії знизився на 5%
Україна виготовила понад 1 млн тонн цукру
Як менший врожай зернових вплине на аграрний експорт
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом