Цього сезону Одещина отримає більший врожай ранніх зернових
Станом на 16 липня 2024 року аграрії Одещини обмолотили майже 500 тис. га ранніх зернових та зернобобових культур, що становить понад 76% від плану збирання.
Про це під час брифінгу розповіла речниця Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА Тетяна Беженар, передає Українська Служба Інформації.
Аграрії Одещини продовжують збирати врожай ранніх зернових 2024 року, жнива проходить в екстремальних умовах, каже Беженар, під час шаленої спеки та обстрілів, й повітряних тривог.
Так, середня врожайність зернових та зернобобових культур на Одещині склала 35,8 центнера з гектара. Показник, за словами фахівців, збільшився, адже на початку жниви він був більше 30 ц/га.
Він поступово зростає, за рахунок північних районів Одеської області, де було більше дощу та опадів. Відповідно й врожайність дещо більша, — розповіла Тетяна Беженар.
Загалом, намолочено по області 1 млн 775 тис. тон зерна. Найбільша врожайність сьогодні у Білгород-Дінстровському районі — 41,1 ц/га, у Подільському — 40,4 ц/га, у Роздільнянському районі – 37,3 ц/г. Підвищилась врожайність у колишньому Татарбунарському районі, де в одному з фермерських господарств показник по пшениці складає 97 ц/га, гороху — 57 ц/га, ріпаку — 39,7 ц/га.
Через посушливу осінь у 2023 році аграріям довелось зменшити площі посіву під озимі культури та збільшувати під ярі.
Цього року фермери планують зібрати врожай на рівні минулого року, коли в області зібрали десь 4 млн тонн зернових культур. Так, у 2024 році в регіоні засіяно 729 тис. га озимих культур та ячменю, озимого ріпаку – 133,3 тис. га, ярих зернових та зернобобових – 266 тис. га.
Крім того, Селекційний інститут та експериментальна база «Дачна» підприємства Одеської області наразі вже завершили збір зернових, які в подальшому йтимуть на насіння. Зазначимо, що саме насіння одеських селекціонерів використовуватимуть потім у посівах аграрії всієї країни.
Кожен другий буханець в країні спечений саме з зерна насіння одеських селекціонерів. Це є показник І те, що сьогодні через війну деякі наукові установи, підприємства, вони не можуть функціонувати, на щастя в Одеській області наука продовжує функціонувати, щоб забезпечити посівним матеріалом вже для посівної 2025 року, – зауважила речниця департаменту.
Цьогоріч на Одещині збільшили площі посівних для кавунів та баштанних культур. Якщо в минулому році це було 3, 2 тис. га, то в цьому це – 3,5 тис га. Основний ареал вирощування баштанних культур — Ізмаїльський, Білгород-Дінстровський, Одеський та Болградський райони.
Розпочали ми збір на два тижні раніше, ніж зазвичай це все пов’язано з погодними кліматичними умовами. Весняні дощі, які були вони дали змогу врожаю вирости. А от спека, те що зараз відбувається, вона впливає на швидше достигання цих культур, — розповіла Беженар.
Крім того, пекельна спека негативно вплинула на врожай ярих пізніх зернових культур. Сьогодні аграрії вже відчули проблеми із вирощуванням соняшника та кукурудзи. Підвищення середньодобової температури, яке відбулось у липні 2024 року може суттєво вплинути на майбутній врожай регіону, адже фахівці фіксували температури повітря у найжаркіші дні у 39 °С, водночас поверхня ґрунту прогрівалася до 68 °С.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Польські фермери розпочали блокування руху вантажівок перед ПП “Медика-Шегин...
Озимі зернові на більшості території країни перебувають у стані вимушеного зимовог...
МХП збільшив прибуток до $141 млн
Індія може поставити рекорд зі збирання кукурудзи
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом