Цьогоріч дунайські порти можуть перевалити 20 млн т вантажів
У поточному році українські порти на Дунаї можуть обробити 20 млн т вантажів. Про це міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков написав у Facebook.
Торік дунайські порти перевалили понад 16 млн т вантажів. Це втричі більше, ніж довоєнний максимум.
“У поточному році ми плануємо обробити щонайменше 20 млн т через річку Дунай, — поділився очільник відомства. — Попри те, що сьогодні порти Ізмаїл, Рені, Усть-Дунайськ задіяли майже всі наявні потужності для перевалки вантажів, потенціал для подальшого розвитку є. А саме: модернізація та оновлення інфраструктури портів, залучення інвестицій для будівництва нових терміналів і днопоглиблення. Потреба в інвестиціях сягає не менше 120 млн доларів”.
Олександр Кубраков також розповів, що міжнародні партнери готові інвестувати в порти Дунайського регіону. «Абсолютно чіткий сигнал, озвучений сьогодні (26 квітня, — ред.) у ході візиту на Одещину спільно з послом Сполучених Штатів Америки Бріджит Брінк, директором місії USAID в Україні Джеймсом Хоупом, генеральним директором Секретаріату Дунайської комісії Манфредом Зайтцем та представником генерального директорату мобільності та транспорту Європейської Комісії Аланом Бароном», — написав міністр.
Він зауважив, що в морських портах Ізмаїл та Рені підготовлена необхідна інфраструктура та організована перевалка нових вантажопотоків — контейнерів, наливних, зернових та інших вантажів.
Також очільник відомства разом із американськими та європейськими партнерами обговорив перші результати запуску додаткових портових потужностей:
- розпочата експлуатація більше 20 нових морських терміналів;
- опрацьовані нові технології перевантаження з використанням плавкранів, мобільних перевантажувачів, ліхтерів, суден-накопичувачів як плавучих складів, інших засобів;
- побудовані нові тимчасові склади, обладнані ваги, лабораторії тощо.
Олександр Кубраков нагадав, що відновлено залізничне сполучення — дільниця Басарабяска—Березино, якою вантажі можуть відносно швидко дістатися портів. Триває і робота над сполученням пункту Джурджулешти на україно-молдовському кордоні та румунського порту Галац.
Читайте також
ПСП «Злагода» додасть до сидеральної суміші озимий горох
Індія. SEA закликає дозволити ф’ючерсну торгівлю сирою пальмовою та соєвою о...
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
На Рівненщині будують потужну молочну ферму
Польща, Франція та Італія прагнуть заблокувати торгову угоду між ЄC і Меркосур
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом