Цього року вперше за тривалий час овочі складають значну частку в українському імпорті

За вісім місяців 2022 року вперше принаймні за п’ять останніх років значна частка — близько 7% — у структурі зарубіжних поставок сільгосппродукції до України припала на овочі. Про це повідомив науковець відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції ННЦ «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Богдан Духницький.
Так, у січні-серпні цього року обсяги імпорту овочів в Україну становили $263 млн. Це на 43% більше від показника за той же період минулого року. Загалом за вартістю овочі стали четвертими в рейтингу імпортованого агропродовольства після фруктів, риби та олійних культур.
Така ситуація, за словами Богдана Духницького, пов’язана з наслідками широкомасштабної агресії рф в Україні. Йдеться, перш за все, про втрату значної частини виробництва овочів внаслідок тимчасової окупації територій та бойових дій.
За словами науковця, велику частину овочевого імпорту складають помідори — $73 млн. Цибулі та часнику за кордоном Україна закупила на $37 млн, капусти — на $31 млн. Варість імпорту моркви, буряків та ріпи за 8 місяців року склала $28 млн. Огірків — $28 млн.
Основними постачальниками овочів до України у січні-серпні були Туреччина та Польща. На них припало 57,1% українського овочевого імпорту. Зокрема, з Туреччини, імпортовано 86 тис. т овочів. З Польщі — 121 тис. т.
Богдан Духницький вважає, що овочі цього року і надалі будуть у переліку основних імпортованих Україною груп продовольства, адже внутрішня пропозиція обмежена.
Читайте також
Українська соя має шанс утримати позиції на преміальних ринках ЄС
Казахстан має намір налагодити експорт зерна до Єгипту
Площі під цукровим буряком зменшаться на 50 тис. га
Міністерство сільського господарства Франції знизило оцінку посівних площ соняшник...
Рада схвалила у першому читанні законопроєкт про залучення інвестицій у рибну галузь
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом