Ціни на зернові в Україні зросли протягом останнього місяця
В AgroMarket UUB від Української універсальної біржі опубліковано аналітичний звіт ринку зернових та олійних за липень 2024 року, повідомляє agronews.ua.
Згідно з інформацією, що міститься у звіті, на ринку пшениці, кукурудзи та олійних культур липень продовжив відображати тренд попереднього місяця, а саме зростання.
«На ринку пшениці вартість формувалася під впливом кількох протилежних факторів: зростаючий внутрішній попит, обмежена пропозиція на внутрішньому ринку та знижувальна цінова динаміка на експортному ринку. Загалом на кінець місяця середні ціни(EXW) на пшеницю 2 і 3 класу знаходились в діапазоні 7 042 – 6 736 грн/т. Ціни на фураж складали 5 911 грн/т, що більше на 3,10% з початку місяця», – зазначили аналітики біржі.
Протягом місяця, за даними заявок в AgroMarket UUB, цінові індикативи на кукурудзу також відображали зростання. Підвищення цін в середньому відбулося на 3,81% і середня ціна(EXW) на кінець місяця складала 6 317 грн/т.
За інформацією Мінагрополітики, на початок серпня вже зібрано 25 291,8 млн тонн зернових та понад 3 236,3 млн тонн олійних. Загалом новий врожай обмолочено на площі понад 7 301,6 тис. га, намолочено 28 528,1 тис. тонн. За оцінкою УЗА потенційний врожай у 2024 році складе на рівні 71,8 млн т зернових та олійних. З них близько 49,9 млн тонн зернових та 21,9 млн тонн олійних.
Щодо агрометеорологічних умов, то згідно з даними Укргідрометцентру, упродовж липня для формування урожаю пізніх сільськогосподарських культур, городини та овочевих були несприятливими через тривалий період спекотної погоди та дефіцит опадів.
На кінець місяця ф’ючерси на соєві боби трохи підскочили, але ф’ючерси на кукурудзу впали через сприятливі прогнози погоди на Середньому Заході. Пшениця відображала незначну волатильність.
«Вересневий ф’ючерс на пшеницю подорожчав на 3 центи до $5,27/bu, вересневий Канзас-Сіті знизився на 1,25 цента до $5,49/bu, а вересневий Міннеаполіс впав на 3 центи до $5,81/bu. Ф’ючерси на кукурудзу у вересні подешевшали на 6 центів до $3,82/bu, а грудень – на 5,25 цента до $3,99/bu. Ідеї про те, що Китай стане агресивним покупцем американських поставок, сприяли зростанню сої. Вересневі зерна піднялися на 3,5 цента до $10,14/bu, а листопадові подорожчали на 1,25 цента до $10,22/bu», – додають аналітики.
Читайте також
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
Переробники скаржаться на малу кількість урожаю
Небезпечних явищ для перезимівлі озимих у третій декаді листопада не фіксували
Прогноз урожаю сої в Бразилії знову підвищено, але ціни залишаються стабільними за...
Україна. Пшениця 2024/25 – реалізовано 55% меморандуму
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом