Ціни на товарних поросят продовжують зростати

Обмеженість внутрішньої пропозиції тисне не тільки на ринок товарної свинини, а й на ринок товарних поросят, констатують в Асоціації «Свинарі України».
З кінця літа ціни на товарних поросят демонструють позитивну динаміку, свідчить моніторинг цін аналітичного відділу Асоціації «Свинарі України»: «Протягом серпня котирування у цьому сегменті зберігалися на рівні липневих, проте у кінці літа та на початку вересня постачальники переглянули їх у бік підвищення. Так, наразі товарні поросята масою 20-30 кг коштують 120-146 грн/кг проти 90-130 грн/кг у липні-серпні, а тварини у ваговій категорії 9-12 кг зросли в ціні на 20%, в середньому — до 230-240 грн/кг».
В Асоціації відзначають, вагомим драйвером цін на товарних поросят є стабільно високий попит на тварин для відгодівлі, в тому числі від аграріїв, що спеціалізуються на зернових та в умовах обмеженої зовнішньої торгівлі хочуть самотужки збільшити додану вартість виробленої продукції за рахунок свинарства. Проте, як і раніше, пропозиція товарних поросят залишається вкрай обмеженою: частина постачальників переорієнтувалася на власну відгодівлю, а абсолютна більшість майбутніх партій ферм-репродукторів заброньована наперед. Додатковим чинником, що підтримує позитивну цінову динаміку, є відповідні зміни на ринку живця: «Приріст цін на свиней забійних кондицій підживлює попит на товарних поросят з боку «ситуативних» свинарів як можливість досить швидкого заробітку», — коментують аналітики галузевої Асоціації.
Зазначимо, що в країнах ЄС також спостерігається зростання цін на товарних поросят, що триває з червня. Так, за даними Єврокомісії, середня ціна поросяти у країнах Співдружності на початку вересня складала 53,9 євро/гол, що на 10% вище ніж місяцем раніше та на 66% ніж у вересні 2021-го. При цьому, істотне підвищення транспортних витрат та девальвація гривні наразі створюють економічні бар’єри для імпорту тварин для відгодівлі з-за кордону.
Читайте також
На Київщині запустять виробничу лінію з виготовлення пропареної гречаної крупи
Індія має намір подвоїти виробництво кукурудзи до 86 млн тонн до 2047 року
За місяць набере чинності нова редакція договору щодо вантажних перевезень залізницею
Ціни на сою на CBOT знизилися до багатомісячного мінімуму
Україна отримала ще 1 млрд грн для підтримки фермерів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом