Ціни на соєві боби у Бразилії впали після угоди з Китаєм про тарифи

У понеділок у Бразилії впали експортні премії на сою після того, як США та Китай взаємно знизили торговельні мита, що відображає очікування того, що азійська країна зможе закупити більше американської сої, ніж передбачалося, в умовах торгової війни, вважають аналітики.
Внутрішні портові премії зазвичай зростають, якщо попит на товар, вироблений у Бразилії, збільшується, і показник досяг близько $1,4 за бушель на початку квітня з ескалацією глобальної торгової напруженості. Однак із 90-денним зниженням тарифів фермери в США можуть виграти від більш високого китайського попиту на олійне насіння.
У понеділок портові премії у бразильському порту Паранагуа впали на 10% порівняно з п’ятницею до 0,5 долара за бушель.
Рафаель Сільвейра, аналітик Safras & Mercado, сказав, що узгоджене зниження тарифів може спонукати Китай шукати більше американської сої, яка вирощується для врожаю 2025/26. Тим часом Бразилія вже експортує свій найбільший урожай в історії, близько 170 мільйонів тонн.
Китай не може відмовитись від американської сої, оскільки покладатися виключно на американську сою було б ризиковано для найбільшого у світі імпортера сої, сказав зерновий брокер Адельсон Гаспарін. Він також підняв фактор конкурентоспроможності.
«Оскільки світова пропозиція [соєвих бобів] зростає швидше за попит, у Китаю може бути більше шансів торгуватися за цінами», — сказав Гаспарін.
Сілвейра заявив, що оголошена угода між США та Китаєм може суттєво змінити динаміку ринку, особливо з урахуванням сценарію скорочення площ під соєю у США.
У понеділок Міністерство сільського господарства США повідомило, що американські фермери, які вирощують сою, готові скоротити збиральну площу до 82,7 млн акрів (33,5 млн. га) порівняно з 86,1 млн акрів (34,8 млн. га) у попередньому врожаї.
Рафаель Буласкоскі, аналітик з ринкової розвідки StoneX, сказав, що збирання врожаю сої в США розпочнеться у вересні, коли експортна програма буде найактивнішою. На даний момент, за його словами, необхідно виявляти обережність, щоб зрозуміти остаточні наслідки перемир’я для тарифів.
“Ми побачили, що ринок відреагував з великим оптимізмом (на оголошення про зниження тарифів), але це не означає, що ми побачимо різкий стрибок поставок сої до Китаю”, – сказав Буласкоскі.
Читайте також
Асоціація виробників сиру разом із Клопотенком популяризуватиме українські сири
StoneX купує французького зернового брокера Plantureux
Україна закликає уряд Польщі до переговорів та активних дій щодо комунікації з про...
Конференція BLACK SEA OIL TRADE-2025 відбудеться 23 вересня в Бухаресті!
Пшеничні котирування падають на тлі покращення балансу пшениці на 2024/25 МР
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом