Ціни на соняшник в Україні перевищили 27000 грн/т з доставкою на завод, а фермери стримують продажі, хоча незабаром котирування можуть розвернутися донизу

Джерело:  GrainTrade
гривня

Минулого тижня ціни на соєву та пальмову олію на світових біржах різко виросли на тлі спекулятивного зростання цін на нафту, викликаного можливою ескалацією між Іраном та Ізраїлем. Це також підтримало котирування на соняшникову олію та соняшник.

В Україні на тлі обмеженої пропозиції соняшника та необхідності виконувати контракти на поставку олії закупівельні ціни на соняшник з олійністю 50% наприкінці тижня виросли до 25600-26400 грн/т з доставкою на завод, а за олійність понад 52% переробники готові були платити 27000 грн/т.

Станом на 24 жовтня вітчизняні аграрії з 4,63 млн га або 94% площ зібрали лише 9,54 млн т соняшника з урожайністю 2,06 т/га, тому переробники намагаються придбати якнайбільші обсяги сировини. Окремі заводи переходять на закупку та переробку сої, що трохи зменшує конкуренцію на ринку соняшника.

Протягом тижня ціни на соняшникову олію в портах Чорного моря виросли ще на 20-30 $/т до 1080-1100 $/т, тоді як ціни на шрот знизилися на 3-5 $/т до 215-222 $/т слідом за падінням цін на кукурудзу та на тлі збільшення пропозицій соєвого шроту.

Вчора грудневі ф’ючерси на нафту марки Brent впали на 6,3% до 71,5 $/барель, що відповідає рівню минулого місяця, до початку обстрілів Іраном Ізраїлю. Це розвернуло донизу ціни на соєву та пальмову олію.

Грудневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго вчора впали на 3,5% до 940 $/т (+0,7% за тиждень, -1,4% за місяць) слідом за падінням цін на сою, які на тлі покращення прогнозів виробництва в Бразилії за місяць подешевшали на 9%.

Грудневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії після оновлення 2,5-річного максимуму вчора впали на 1,6% до 4529 рінггитів/т або 1043 $/т.

Падіння цін на нафту прискорить зниження котирувань на рослинні олії, тому фермерам краще було б прискорити продажі соняшника за високими цінами, не чекаючи, поки заводи скоротять обсяги переробки з мінусовою маржею, викликаною зниженням цін на олію.

Позначки:, , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!