Ціни на соняшник в Україні незначно виросли, але найближчим часом можуть відновити падіння

Джерело:  GrainTrade
соняшникова олія

Торгова війна між США та Китаєм опускає ціни на нафту, що посилює тиск на котирування рослинних олій, на що незабаром відреагують ціни на соняшникову олію та соняшник в Україні.

Протягом тижня закупівельні ціни на соняшник з олійністю 50% залишалися на рівні 26000-26600 грн/т з доставкою на завод, але переробники вже не доплачують за великі партії на тлі тенденції зниження світових цін на олію.

Експортні ціни попиту на українську соняшникову олію з доставкою до портів Чорного моря залишаються на рівні 1120-1135 $/т, а з доставкою до країн ЄС виросли на 15-20 $/т до 1180-1200 $/т внаслідок зміцнення курсу євро відносно долара. Водночас покупці в ЄС почали опускати ціни в євро та зменшили закупівлі в очікуванні падіння цін на олії та біодизель.

Експортні ціни попиту на соняшниковий шрот з доставкою до портів Чорного моря за тиждень виросли на 5 $/т до 220-225 $/т слідом за цінами на кукурудзу.

Ф’ючерси на пальмову олію на біржі Bursa в Малайзії з початку квітня впали на 10% до 931 $/т на тлі зниження цін на нафту та сезонного нарощування виробництва пальми, що різко збільшить поставки до Індії.

За оцінками експертів брокерської компанії Sunstone Brokers (Швейцарія), запаси соняшника в основних країнах – виробниках Чорноморського регіону відповідають торішньому рівню, проте різниця в ціні між соняшниковою та іншими оліями значно більша, а попит на неї менший. Наприкінці березня аргентинську соняшникову олію в Індії пропонували по 1175 $/т, а чорноморську олію в Туреччині – на 20 $/т дорожче. Але попит з боку Туреччини скоро зменшиться, оскільки квота на імпорт соняшникової олії та соняшника зі зниженим митом в країні діє до 30 квітня.

У Казахстані запаси соняшника на 1 квітня складали 933 тис т, що на 17% перевищило відповідний торішній показник (795 тис т).

Українським фермерам варто прискорити продаж соняшника за поточними високими цінами, оскільки заплановане збільшення площ сівби в Україні та рф незабаром призведе до зниження форвардних цін на соняшникову олію та посилить тиск на спотові ціни старого урожаю.

Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві.

Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!

Позначки:, , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!