Ціни на пшеницю зростають на тлі блокування експорту з України зерновим коридором та країнами ЄС
Пшеничні котирування на світових біржах почали тиждень зростанням на 2-2,5% на новинах про блокування росіянами роботи зернового коридору та заборону з боку вже третьої країни ЄС на експорт агропродукції з України.
Після протестів місцевих фермерів Польща, Словаччина та Угорщина до 30 червня заборонили експорт зерна з України, хоча Єврокомісія виступає проти кроків, які суперечать рішенням ЄС, тому днями в Брюсселі пройде обговорення проблеми.
Найкраще тиск українського урожаю на ринки ЄС знизило би розблокування чорноморських портів України, але більше року світові інституції не можуть змусити рф виконувати вимоги безперешкодного руху судів міжнародними водами Чорного моря.
Вчора травневі ф’ючерси на світових біржах виросли:
- на 2% до 255,9 $/т – на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго (+2,6% за тиждень),
- на 1,3% до 326,9 $/т – на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті (+1,6%),
- на 1,5% до 316,8 $/т – на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі (+1,7%),
- на 0,1% до 279,75 $/т – на чорноморську пшеницю в Чикаго (0%),
- на 2,4% до 255 €/т або 280 $/т – на пшеницю на паризькій Euronext (+1,5%).
Найактивніше на тлі блокування експорту з України до ЄС дорожчає європейська пшениця.
Україна за половину квітня експортувала 574 тис т пшениці (651 тис т за аналогічний період березня), а загалом у сезоні – 13,57 млн т (18,45 млн т на цю дату торік) із прогнозованих USDA 14,5 млн т.
У США холодна дощова погода затримує сівбу ярої пшениці в зоні Великих Рівнини, що підтримує ціни. За даними щотижневого звіту Crop Progress, станом на 16 квітня ярою пшеницею засіяно 3% запланованих площ у порівнянні з 8% торік та 7% в середньому за 5 років на цю дату.
Кількість посівів озимої пшениці в доброму або відмінному стані залишилася на рівні минулого тижня – 27% (30% торік), але в Канзасі, Техасі та Оклахомі стан посівів погіршився.
За період 7-13 квітня у США кількість проінспектованої на експорт пшениці зменшилася у порівнянні з попереднім тижнем на 38% до 239,907 тис т, а загальний експорт сезону сягнув 17,5 млн т, що на 3,4% поступається торішнім темпам. Щоб вийти на прогнозовані USDA 21,09 млн т, до кінця сезону потрібно експортувати 550 тис т щотижня.
Холодна дощова погода у США та в Україні затримує сівбу ярої пшениці. І після завершення оптимальних термінів сівби фермери можуть частину площ засіяти не пшеницею, а пізніми культурами.
Читайте також
Як уникнути поширених помилок у зернотрейдингу: інсайти з реальних кейсів
“Укрферрі” запустила поромне сполучення Варна – Батумі
Право фермерів Мексики на безкоштовні добрива закріпили у Конституції
У ТАС Агро подвоїли площі під ріпаком, культура стала ключовою для холдингу
Панама подала скаргу в ООН через намагання Трампа відібрати Панамський канал
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом