Ціни на пшеницю відновлюються в очікуванні прогнозу USDA на новий сезон
Після падіння минулого тижня пшеничні котирування поступово відновлюються на даних про затримку сівби ярої пшениці у США, новинах про блокування експорту з України та сумнівах щодо продовження дії зернової угоди.
У 2022/23МР Україна експортувала 14,5 млн т пшениці, що відповідає прогнозу USDA, але протягом наступних 2 місяців могла б ще відвантажити 1-2 млн т пшениці. Заборона на поставки пшениці до сусідніх з Україною країн ЄС та звинувачення в обвалі цін в ЄС дивують, особливо з огляду на нарощування поставок пшениці з рф за останні 5 місяців. Саботаж інспекцій суден російськими представниками в СКЦ зупинив експорт пшениці з України, проте світовий ринок не відчуває дефіциту зерна, оскільки поставки з рф тривають, зокрема й до Європи.
За прогнозом Русагротрансу, у травні рф може експортувати рекордні для цього місяця 4,1 млн т пшениці, що поступатиметься 4,4 млн т квітня 2023р. П’ятий місяць поспіль експорт пшениці з рф перевищує 4 млн т, тоді як торік в цей період він був вдвічі меншим.
Вже 11 травня USDA оприлюднить баланси по пшениці на 2022/23 та 2023/24 МР. Аналітики очікують, що зниження оцінки запасів в наступному сезоні підтримає ціни на пшеницю нового урожаю.
За оцінками ФАО ООН, світове виробництво пшениці у 2023/24 МР сягне 785 млн т, зокрема в ЄС – 139,5 млн т, а початкові запаси складуть 309,7 млн т.
Моніторинг NASS USDA показав, що станом на 7 травня у США ярою пшеницею засіяно 24% площ (26% торік та 38% в середньому за 5 років), а кукурудзою – 48% площ (21% торік та 42% в середньому за 5 років). Фермери воліють сіяти кукурудзу, а не пшеницю, тому площі під ярою пшеницею можуть виявитися меншими, ніж прогнозують. Кількість посівів озимої пшениці у доброму або відмінному стані за тиждень виросла на 1% до 29%, що відповідає торішньому рівню. Протягом тижня в Техасі, Оклахомі, Канзасі та Небрасці випаде 50-70 мм опадів, що значно покращить стан посівів.
Липневі ф’ючерси на пшеницю вчора подешевшали:
- на 1% до 240,3 $/т – на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
- на 1% до 237 €/т або 260,4 $/т – на пшеницю на паризькій Euronext,
- на 0,3% до 267,5 $/т – на чорноморську пшеницю в Чикаго.
Водночас подорожчали липневі ф’ючерси:
- на 1,4% до 310,2 $/т – на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті ,
- на 0,9% до 310 $/т – на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.
В Україні погода сприяє розвитку посівів озимої пшениці, хоча рясні опади та низькі температури призводять до появи хвороб, тому аграрії будуть змушені збільшити витрати на фунгіциди.
Читайте також
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
Цього року по всій Україні немає навіть 50% оборотності елеваторів — Нікітюк
У Європі накопали більше картоплі попри меншу врожайність
МХП купив дві логістичні компанії
Китай знизив прогноз виробництва кукурудзи на 2024/25 МР
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом