Ціни на пшеницю в Європі у понеділок знизилися
Ціни на пшеницю в Європі в понеділок знизилися після початкового зростання з місячного мінімуму в п’ятницю, оскільки ринок стежить за затримкою збирання озимини та посіву озимини зернових.
На паризькій біржі Euronext грудневий ф’ючерс на продовольчу пшеницю закрився зі зниженням на 0,1% до 216,50 євро (234,19 дол. США) за тонну.
Слабкість була викликана падінням американських ф’ючерсів на 1,4% у Чикаго та побоюваннями щодо низьких цін на російський експорт.
У своєму останньому звіті європейська служба моніторингу врожаю MARS п’ятий місяць поспіль знижує оцінку середньої врожайності кукурудзи на зерно, посилаючись на сильні дощі у південно-східній Європі.
Також було наголошено, що рясні дощі та заболочування у вересні призвели до затримки посівних робіт у багатьох частинах Європи.
За даними MARS, у Франції, найбільшому виробнику зерна в ЄС, через перевищення норми опадів було затримано польові роботи та ранню сівбу. За прогнозами, посівна площа відповідатиме або трохи нижча за середній показник за п’ять років.
Схожість ріпаку та умови посіву пізніх культур були різними, і деякі поля доведеться пересівати, йдеться у повідомленні.
Також враховувалися найнижчі російські ціни.
«Знову з’явилися повідомлення про те, що російська пшениця пропонується на експортних ринках за ціною, нижчою за неофіційну мінімальну експортну ціну», — повідомив один німецький трейдер.
Російська пшениця із вмістом протеїну 12,5% котирувалася за ціною $232 за тонну FOB проти неофіційного мінімуму $245 на листопад.
У Польщі експортні ціни минулого тижня знизилися, проте закупівлі експортерів були утруднені через відсутність продажів з боку фермерів та високі ціни на внутрішньому ринку.
Польська пшениця з вмістом протеїну 12,5% подешевшала приблизно на 20 злотих за останній тиждень до 970 злотих (223 євро) за тонну з постачанням у порт у листопаді.
«Незвичайно, що ціни на внутрішніх ринках вищі, ніж у портах, частково через брак поставок, у той час як комбікормові заводи мають більшу потребу в сировині через розширення виробництва птиці», — сказав один польський трейдер.
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом