Ціни на пшеницю в ЄС знижуються

Джерело:  Oilworld
євро

У четвер ціни на пшеницю на Euronext впали на тлі стабілізації євро та активних постачань російської пшениці, що чинило тиск на експортні настрої та знизило стурбованість з приводу втручання російського уряду в торгівлю пшеницею.

Грудневий ф’ючерс на пшеницю, найактивніша позиція на паризькій біржі Euronext, знизився на 1,1% до 221,25 євро ($238,93) за тонну до середини дня.

Раніше контракт упав до 220,75 євро, найнижчого рівня з 1 жовтня і трохи нижчий за попередні тритижневі мінімуми, встановлені цього тижня, хоча він знову утримав нижню межу графіка на рівні 220 євро, повідомили трейдери.

Трейдери також оцінювали неоднозначні умови вирощування врожаю з огляду на деяке полегшення дощів у росії та більш посушливі періоди у сирих зернових поясах Франції, проте зберігалися побоювання щодо затримок із посівами.

“Загалом цей ринок, як і раніше, залишається складним для прогнозування”, – йдеться в замітці британського торговця ADM Agriculture.

«Наявність експорту з країн Чорного моря матиме ключове значення для спрямування ринку, хоча будь-яке падіння експортних постачань може бути компенсоване постачаннями з країн Балканського півострова та Прибалтики, а незабаром з’являться й урожаї з Південної півкулі».

«Основне питання, яке залишається, полягає в тому, чи російські експортери продаватимуть за неофіційною мінімальною експортною ціною росії в приватних угодах», — сказав один німецький трейдер.

“Якщо мінімальна ціна збережеться і для приватних продажів, а євро продовжить слабшати, то деяка частина пшениці з ЄС, включаючи Німеччину, може стати конкурентоспроможною за ціною Марокко для поставок у грудні”.

У середу курс долара впав до тримісячного мінімуму, а у четвер трохи відновився (1 долар = 0,9260 євро).

Російська пшениця із вмістом протеїну 12,5% у четвер котирувалася за напівофіційною індикативною ціною 245 доларів за тонну FOB на листопад і 250 доларів на грудень, що все ще приблизно на 10 доларів дешевше, ніж у Німеччині, але всього на 1–3 долари дешевше, ніж у Румунії.

Російський експорт, як і раніше, підтримується на високому рівні — понад мільйон тонн на тиждень, а консалтингова компанія «Совєкон» прогнозує потенційний рекорд у 4,8 мільйона тонн у жовтні.

Однак, за словами трейдерів, цей обсяг частково відображає прагнення здійснити постачання до набуття чинності нових заходів, оскільки існує невизначеність щодо того, чи скоротиться експорт із листопада.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!