Ціни на пшеницю в ЄС знову знижуються

Джерело:  Oilworld
євро

Ф’ючерси на базову пшеницю на Euronext у вівторок продовжили падіння, досягнувши тритижневого мінімуму, оскільки активні постачання з Росії продовжують чинити тиск, незважаючи на ознаки зростання російських експортних цін, кажуть трейдери.

Грудневий ф’ючерс на пшеницю, найактивніша позиція на паризькій біржі Euronext, знизився на 0,3% до 223,50 євро ($241,65) за тонну.

Раніше він впав до 221,50 євро, найнижчого рівня з 1 жовтня і нижче за попередній тритижневий мінімум, досягнутий у понеділок, перш ніж скоротити втрати, оскільки пшениця в Чикаго відновився з місячного мінімуму.

Відкладені позиції на Euronext закрилися невеликим зростом.

Консалтингова компанія «Совєкон» підвищила прогноз експорту російської пшениці на жовтень до потенційно рекордних 4,8 млн. тонн.

Інтенсивні експортні потоки пом’якшили стурбованість щодо пропозицій російської політики, включаючи встановлення мінімальної експортної ціни та обмеження на продаж російського зерна на тендерах російським експортерам.

“Дії росії різко скоротили цінову перевагу російської пшениці, але росія, як і раніше, зберігає цінову перевагу, і великі обсяги російської пшениці, як і раніше, надходять на світовий ринок”, – сказав один трейдер.

російська пшениця із вмістом протеїну 12,5% на листопад котирувалася у вівторок приблизно по 245 доларів за тонну FOB, що все ще приблизно на 10 доларів дешевше, ніж у Німеччині, а російська пшениця із вмістом протеїну 11,5% все ще нижча за французьку. 240 доларів.

Останні міжнародні тендери продемонстрували невизначеність щодо того, як розвиватиметься російська політика.

У вівторок російська пшениця пропонувалася на тендерах із Бангладеш та Тунісу, хоч і не за найнижчими цінами і не лише російськими трейдерами.

Передбачається, що болгарський торговий дім продав 50 тисяч тонн за найнижчими цінами на тендері.

“Люди чекають більш детальної інформації, але перші ознаки, отримані на сьогоднішніх тендерах, говорять про те, що росія не вийшла з експортної гри, але втратила більшу частину своєї величезної цінової переваги”, – сказав інший трейдер.

Повернення дощів у посушливі райони вирощування озимої пшениці в Чорноморському регіоні та США минулого тижня, а також прогнози, що передбачають, що сильні дощі у Франції припиняться, також призвели до зниження цін.

За даними Commodity Weather Group, польові роботи в Європі мають активізуватись у найближчі 10 днів.

Щодо олійних культур, то лютневі ф’ючерси на ріпак на Euronext закрилися зростанням на 1,1% до 514,50 євро за тонну після досягнення тримісячного максимуму, чому сприяло зростання цін на сиру нафту.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!