Ціни на пшеницю в Індії зростають на тлі обмежених поставок

Джерело:  IDK
Индия

Борошномельні заводи Індії щосили намагаються забезпечити достатню кількість пшениці для роботи на повну потужність, щоб задовольнити високий попит на тлі обмежених поставок та рекордно високих цін на зерно, повідомляє Reuters з посиланням на джерела в галузі.

У грудні уряд знизив ліміт запасів пшениці, які можуть тримати трейдери та борошномели, у спробі підвищити доступність зерна та помірні ціни.

Обмеження не змогли знизити ціни, які торгувалися близько 33 000 рупій (384,66 дол. США) за тонну в Нью-Делі, порівняно з 24 500 рупіями у квітні і набагато вищою за встановлену урядом мінімальну ціну підтримки в 22 750 рупій для врожаю минулого сезону.

“Постачання пшениці на ринку обмежені”, – сказав Reuters Аджай Гоял, керуючий директор Shivaji Roller Flour Mills. «Навіть заплативши рекордні ціни, борошномельні підприємства не в змозі забезпечити достатню кількість для роботи на повну потужність».

Спочатку уряд запровадив ліміти запасів пшениці у червні для роздрібних торговців, оптовиків, трейдерів та переробників до 31 березня 2025 року, щоб запобігти накопиченню пшениці та перешкодити ціновим спекуляціям. Ліміти було знижено у вересні перед додатковими заходами у грудні.

Високі ціни, що зберігаються, незважаючи на ліміти, вказують на те, що у приватних гравців мало запасів, і уряду доведеться продавати більше пшениці зі своїх резервів оптовим споживачам, сказав інший борошномельний завод.

Згідно з звітом за листопад, урядові запаси пшениці на 1 жовтня оцінювалися в 23,8 млн. тонн у порівнянні з 24 млн. тонн на той же період у 2023 році.

Кінцеві запаси на 2024–2025 роки, за прогнозами ФАС, становитимуть 7,5 млн тонн через ймовірний вищий відбір урядової пшениці в рамках програм втручання на ринку, якщо імпорт за нижчими митами не буде дозволено.

За даними ФАС, розподіл пшениці за різними програмами продовольчої безпеки оцінюється приблизно в 8–9 мільйонів тонн на решту маркетингового року (жовтень 2024 року — березень 2025 року), а ще 7 мільйонів тонн пшениці планується продати приватним борошномельним підприємствам у рамках державної програми втручання у ринок.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!