Ціни на пшеницю демонструють найдовше зростання через напад росії на портову інфраструктуру України

Ф’ючерси на пшеницю на минулому тижні продемонстрували активне зростання – це найдовша серія з 2012 року – після того, як Україна заявила, що росія атакувала портову інфраструктуру на Дунаї, повідомляє УкрАгроКонсалт із посиланням на Bloomberg.
Перший подібний удар за кілька тижнів пошкодив зерновий елеватор, поновивши занепокоєння, що ескалація війни може перервати транспортування зерна по Чорному морю.
Пшениця з поставкою в березні подорожчала на 1,6%, змінивши попередні втрати. 7 грудня стало першим днем, коли USDA не оголосило про експорт м’якої червоної озимої пшениці до Китаю. Угоди на початку тижня склали 1,01 млн тонн, найбільше за останні 10 років.
Атака в Україні разом із закупівлею Китаєм підтримали аграрні ринки, які більшу частину 2023 року перебували під тиском через великі світові пропозиції.
Китай є найбільшим в світі виробником пшениці, але збільшив імпорт після дощів, які погіршили врожай. Низка закупівель Китаєм із США спонукає USDA у щомісячному звіті про попит і пропозицію підвищити свій прогноз експорту пшениці SRW.
«Попит на американську пшеницю був низьким, оскільки виробництво в hосії виглядає високим, але експорт починає збільшуватися», – повідомили у Price Futures Group Inc.
Читайте також
Прогноз ФАО щодо обсягу виробництва пшениці у 2025 році залишається сприятливим
Поточного сезону фермери повертаються до традиційних культур, що дають економічний...
ЄС готовий купувати більше американської сої, щоб зменшити напруженість у відносин...
На Черкащині аграрії засіяли ярими та зернобобовими понад половину від запланованого
ФАО зафіксував зростання цін на зернові, молочну продукцію та м’ясо у квітні
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом