Ціни на нафту впали ще на 3,6%, але котирування на рослинні олії майже не відреагували на це

Джерело:  GrainTrade
олії

Вчора нафтові котирування впали ще на 3,6% до 16-місячного мінімуму, втративши у вересні вже 11,3% ціни на очікуваннях скорочення світового попиту на енергоносії та новинах про незначне зростання імпорту з Китаю.

Також Morgan Stanley знизив (вдруге за два тижні) свій прогноз цін на нафту марки Brent у 4-му кварталі з 80 до 75 $/барель, що посилило тиск на котирування.

Новини з Китаю були неоднозначними для попиту на енергоносії та цін на сиру нафту. З одного боку, країна у серпні збільшила імпорт на 0,5% (р/р) при очікуваннях зростання на 2,5%. З іншого боку, експорт за цей час виріс на 8,7% (р/р) при очікуваннях збільшення на 6,6%, що стало найбільшим зростанням за 17 місяців.

Листопадові ф’ючерси на нафту марки Brent вчора впали на 3,6% до 16-місячного мінімуму 69,2 $/барель (-6,8% за тиждень, -17% за місяць), а на американську нафту WTI – на 4,4% до 65,1 $/барель (-6,8%, -18,3%).

Ціни на нафту майже не відреагували на тропічний шторм Франсин, який у Мексиканській затоці посилився до рівня урагану, що може зупинити роботу підприємств в регіоні, де розташовано 48% нафтопереробних та 20% нафтовидобувних потужностей США.

Різке спекулятивне зниження цін на сиру нафту майже не вплинуло на котирування рослинних олій, оскільки трейдери очікують відновлення цін на нафту вже найближчим часом.

Жовтневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі Bursa в Малайзії за тиждень впали на 1,2% до 3885 рінггитів/т або 885 $/т.

Грудневі ф’ючерси на соєву олію в Чикаго за тиждень впали на 3,5% до 872 $/т (-2,3% за місяць).

За даними Trading Economics, середня ціна на сояшникову олію з доставкою покупцям за тиждень виросла на 1% до 945 $/т на тлі скорочення пропозицій з України та рф.

Позначки:, , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!