Ціни на какао, каву та цукор знижуються

Світові ціни на какао, каву та цукор знову впали в п’ятницю, оскільки ринки продовжують страждати від масштабних тарифів, запроваджених президентом США Дональдом Трампом у «День визволення», особливо після того, як Китай у відповідь увів власні тарифи на американський імпорт.
У середу Трамп ввів 10-відсоткові тарифи на більшу частину американського імпорту і набагато вищі мита у розмірі понад 50 % для деяких країн, що викликало розпродаж на фондових ринках по всьому світу, оскільки країни від Канади до Китаю приготувалися до заходів у відповідь.
«Після такого «звільнення» багато торговельних потоків від найбільш постраждалих виробників тепер потраплять у лабіринт, щоб знайти попит в інших країнах», — йдеться у звіті Rabobank, який попереджає, що новий попит «коштуватиме дорого».
Банк також зазначив, що напередодні «дня відплати» американським споживачам кави та шоколаду слід очікувати на подорожчання продукції, оскільки провідному виробнику какао з Кот-д’Івуару загрожує 21% тариф, а другому виробнику кави з В’єтнаму — «принизливі» 46% мита.
О 12:28 GMT лондонські ф’ючерси на какао на біржі ICE, які вважаються світовим ціновим еталоном, торгувалися зі зниженням на 1,1% до 6611 фунтів за метричну тонну, втративши 1,5% у четвер, а нью-йоркські впали на 2,4%.
Крім того, що США споживають найбільше шоколаду, вони також є головним світовим імпортером перероблених какао-продуктів, таких як олія, з Європейського союзу, Малайзії та Індонезії, на які зараз діють тарифи у розмірі 20%, 24% та 32% відповідно.
Хоча тарифи можуть негативно позначитися на попиті на шоколад у США, дилери зазначають, що зниження цін на какао дещо обмежене проблемами з пропозицією, оскільки у Кот-д’Івуарі, найбільшому виробнику какао, очікується найнижчий урожай у середині десятиліття.
Ф’ючерси на каву арабіка, навпаки, впали на 3% до $3,7395 за фунт, втративши 1% у четвер, а кава робуста подешевшала на 3% до $5 228 за тонну.
Перші з колоніальних часів тарифи США на імпорт кави призведуть до збільшення витрат і ускладнять роботу американських імпортерів та обжарювачів, які й так важко справляються з майже рекордними цінами на каву, кажуть дилери.
Ведучий світовий виробник кави робуста В’єтнам, на який діють тарифи у розмірі 46 %, є третім за величиною постачальником кави в США, які, у свою чергу, є найбільшим споживачем напою, що містить кофеїн у світі.
“Нові тарифи, якщо вони будуть застосовані, можуть означати кінець в’єтнамської кави в США, оскільки створять значний розрив у цінах з конкуруючими сортами робусти – величезна різниця в 36 процентних пунктів (~$1 944/тонна) порівняно з Бразилією”, – сказав один із дилерів.
На інших торгах м’якими сировинними товарами цукор-сирець упав на 0,6% до 19 центів за фунт, закрившись на 2,5% у четвер, а білий цукор подешевшав на 0,4% до $541,80 за тонну, втративши 1,6% на попередній сесії.
Читайте також
Трамп підвищив мита для Китаю до 125%, але знизив тарифи для всіх країн до 10% на ...
Україна. Гострі кути та зигзаги в регулюванні аграрного експорту 2024-2026
ЄС затвердив мита на американські товари
Українським яйцям і яєчним продуктам відкрили ринки Албанії та Малайзії
Японія та Південна Корея продовжать купувати американську пшеницю, але можуть змін...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом