Ціни на добрива зможуть відіграти лише до кінця квітня 2022 р. — LNZ Group
За останній рік обсяги продажів компанії LNZ Group зросли більш як на 20%. Про це розповів керівник напряму LNZ Energo Роман Кравець у коментарі до Latifundist.com.
Він наголосив, що якщо раніше компанія асоціювалася з азотними добривами, то цього сезону продажі йдуть у співвідношенні 3 до 1: азот та фосфор. Крім того, LNZ Group закріпилося до ТОП-10 трейдерів України та компанія націлена як на збільшення портфеля, так і на розширення асортименту продукції.
«Аномально високі ціни на природний газ значно збільшили собівартість добрив. Багато виробників закрили чи скоротили обсяги виробництва. У цій ситуації однозначно можна сказати, що проблем із закупівлею добрив немає, але є проблеми з наявністю їх обсягів», — прокоментував керівник напряму LNZ Energo.
Він наголосив, що газова криза вже впливає на ціни та обсяги виробництва мінеральних добрив не лише в Україні, а й у світі.
За підрахунками аналітиків, Україна входить у сезон із загальним дефіцитом у районі 500 тис. т за всіма видами добрив. На жаль, за словами Романа Кравця, цінове ралі зернових та збиральна компанія трохи відсунули у агровиробників закупівлю добрив на другий план.
Дефіцит добрив, на думку експерта, буде й рекомендація LNZ Group — розпочинати закупівлі вже зараз, щоб отримати товар вчасно та у необхідній кількості.
«В умовах дефіциту, відсоток зростання матиме суто спекулятивний характер. Також немає передумов до різкого зниження цін на газ, який є основним компонентом для виробництва добрив. Навіть, за умови, що ціна сировини різко знизитись, ціни на добрива зможуть відіграти лише до кінця квітня 2022 р. Тому наша рекомендація партнерам — якщо Ви плануєте вносити добрива навесні, контрактуйтеся зараз як мінімум на половину обсягу», — наголосив Роман Кравець.
Нагадаємо, що директор компанії GR Group DF Ігор Гольченко акцентував, що в Україні не існує проблеми дефіциту газу, обсяг виробництва добрив компанією Ostchem вищий за аналогічний період минулого ФГ, але баланс може порушити Росія.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Україна може заповнити ніші в ЄС після реструктуризації агровиробництва
Експорт пальмової олії у листопаді з Малайзії знизився на 5%
Україна виготовила понад 1 млн тонн цукру
Як менший врожай зернових вплине на аграрний експорт
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом